بهترین سن ارتودنسی

Table of Contents

سن مناسب برای انجام ارتودنسی از نظر متخصص ارتودنسی چه سنی است؟

جالب است بدانید رایج ترین سوالی که از متخصص ارتودنسی ‌پرسیده می شود ،سن مناسب ارتودنسی است.

نوع سوالات مربوط به سن ارتودنسی هم طیف وسیعی دارد .در یک سر طیف پدر و مادر هایی هستند که فرزند زیر ۱۰ سال دارند و میپرسند آیا برای ارتودنسی زود است؟

در سر دیگر طیف افراد بزرگسالی هستند که میپرسند آیا ارتودنسی در سن من امکان پذیر است؟

پاسخ این است که هر انسانی که نیازمند درمان ارتودنسی است از سن ۶-۷ سالگی تا سن میانسالی می‌تواند تحت درمان قرار بگیرد ،البته نوع درمان و مدت درمان ارتودنسی و نوع ابزار مورد استفاده در گروه‌های سنی مختلف ،متفاوت است.

در کودکان معمولا درمان های ارتودنسی متحرک و در بزرگسالان ارتودنسی ثابت انجام می شود.مدت درمان بستگی به شدت مشکل در هر سن و همچنین وضعیت سلامت لثه و استخوان و سلامت کلی فرد دارد.در کودکان معمولا وسایل ارتودنسی رنگارنگ و شکل دار استفاده می شود اما بزرگ‌تر ها عمدتا به دنبال ارتودنسی نامرئی اند.

در سنین زیر سن بلوغ علاوه بر درمان ارتودنسی برای اصلاح نامرتبی دندان‌ها ،درمان ارتوپدی هم برای درمان ناهنجاری های فک قابل انجام می باشد.اما بعد از سن بلوغ و زمانیکه رشد استخوان‌های فرد به پایان میرسد اصلاح ناهنجاری های فک مثل کوچکی یا بزرگی بیش از حد فک ها به درمان ارتوسرجری نیاز دارد.یعنی درمان ارتودنسی و درمان جراحی توامان باید انجام شوند.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

بهترین سن ارتودنسی

در سنین بالاتر از ۴۰ سال معمولا ارتودنسی نقش کمکی برای تسهیل سایر درمان‌های دندانپزشکی مثل ایمپلنت،پروتز،ترمیمی ،پریو و …را دارد.

به عنوان یک راهنمای کلی ،اگر خود شما یا فرزندتان مشکل نامرتبی دندان‌ها و ناهنجاری های فکی دارید ،زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی را به تعویق نیندازید.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید