خصوصیات بهترین بیمار ارتودنسی از نظر متخصص

Table of Contents

خصوصیات بهترین بیمار ارتودنسی از نظر متخصص ارتودنسی در تهران:

ارتودنسی :شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان

اگر قصد درمان ارتودنسی پیش متخصص ارتودنسی در تهران را دارید حتما مقاله زیر را مطالعه بفرمایید که بهترین شرایط  درمان ارتودنسی را توضیح میدهد.

متخصص_ارتودنسی_نظافت_دندانها

.۱انگیزه ی قوی بیمارارتودنسی

 بیمار ارتودنسی باید خودش به این باور برسد که دندانها یا فک او نیاز به ارتودنسی یا ارتوپدی فک دارد .نتایج سالها تحقیقات دانشمندان ارتودنسی نشان میدهد که انگیزه ی قوی بیمار ارتودنسی باعث میشود :درمان ارتودنسی در مسیر صحیح پیش رود ، رعایت بهداشت جدی تر باشد ،مدت استفاده از نگهدارنده ها ی ارتودنسی رعایت شود و نتایج درمان ارتودنسی تا پایان عمر باقی بمانند.

شاید بتوان  گفت ارتودنسی بیش از هر درمان پزشکی دیگر نیاز به انگیزه ی قوی بیمار دارد .زیرا وسائل ارتودنسی از ۶ ماه تا ٢ سال همراه بیمار هستند و از این دیدگاه هیچ درمان پزشکی تا این حد با بیمار همزیستی ندارد.بیمار ارتودنسی باید تمایل زیادی به درمان ارتودنسی داشته باشدو توصیه های متخصص ارتودنسی را مو به مو اجرا کند .

رعایت بهداشت دندانی منظم بیمار ارتودنسی

 امروزه بر همگان ثابت شده است که انجام درمان ارتودنسی هرگزباعث پوسیدگی دندانها یا بیماری لثه نمیشود .اما نکته ی قابل توجه این است که هر انسانی ملزم به رعایت بهداشت دهان و دندان است .زیرا دهان دروازه ی ورود میکروب ها اعم از ویروس و باکتری به بدن است .بیمار ارتودنسی نیز از این قانون پیروی میکند ؛با این تفاوت که رعایت بهداشت در بیمار ارتودنسی جدی تر است .هر بیمار ارتودنسی باید روزانه زمان مشخصی را برای رعایت أصول بهداشتی در نظر بگیرد تا علاوه بر دندان ها و لثه أطراف وسائل ارتودنسی نیز کاملا تمیز و عاری از بقایای غذائی شود.

متخصص_ارتودنسی_بهترین_بیمار_ارتودنسی

۲.سلامت دندانهای بیمار ارتودنسی

ایده ال آن است که بیمار ارتودنسی پیش از شروع درمان تمام اقداماتدندانپزشکی مانند پر کردن ،عَصب کشی ،جرمگیری را انجام دهد تا متخصص ارتودنسی براکت ها را روی دندانهای سالم یا درمان شده قرار دهد .

وقتی که پرکردن یا ترمیم دندان ،عَصب کشی یا درمان ریشه و جرمگیری قبل از شروع ارتودنسی انجام می شوند ،باکتری های پوسیدگی زا از محیط دهان حذف می شوند و درمان ارتودنسی در محیط دهانی سالم آغاز میشود که این موضوع به سود بیمار و خوشایند متخصص ارتودنسی است اما این به آن معنا نیست که انجام درمان دندانزشکی در حین درمانارتودنسی امکان پزیر نیاشد.مثلا بیمار ارتودنسی که نیاز به پر کردن دندان دارد با هماهنگی با متخصص ارتودنسی  خود میتواند آن را انجام دهد .

۳.سلامت لثه بیمار ارتودنسی

 در طول درمان ارتودنسی دندانها برای مرتب شدن ،لق شده و جابجا میشوند ؛برای آنکه تصحیح ارتودنسی در بستر دندانی – استخوانی سالم و قدرتمندی انجام شود لثه های بیمارارتودنسی باید سالم بوده و درگیر بیماری فعال و پیشرفته ی لثه ای نباشد. اما بیماری که قبلا بیماری لثه ای داشته که درمان شده است مشکلی برای انجام ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی ندارد سلامت لثه و سلامت استخوان فک با هم رابطه ی مستقیم دارند و بیماری که لثه ی نا سالم دارد یعنی استخوان مستحکمی برای حرکت دندانها حین ارتودنسی ندارد .

.۴اعتماد به متخصص ارتودنسی

هر بیمار ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی که انتخاب میکند به چشم بهترین متخصص ارتودنسی نگاه کند تا پیمودن مسیر درمان ارتودنسی لذت بخش باشد.عمل کردن به راهنمایی ها و پذیرفتن طرح درمان و توصیه های متخصص ارتودنسی راه درمان را بر بیمار و متخصص ارتودنسی هموار میکنداول اطمینان پیدا کنید که برای انجام درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید نه دندانزشک عمومی

 

کلینیک_تخصصی_دندانپزشکی_گیشا_بهترین_دندانپزشک_تهران

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی ،بهترین متخصص ارتودنسی (دکتر ستاره خسروی:متخصص ارتودنسی در تهران و استاد دانشگاه و دارای بورد تخصصی) ،بهترین درمان ارتودنسی را به بیماران ارائه میکنند.

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما شما نگران نیستید که سوالتان بی پاسخ بماند یا شبهه و نگرانی در مورد هر بخش ازارتودنسی ذهنتان را مشغول کند ،زیرا در این مرکز ،متخصص ارتودنسی برای هر بیمار تایم ویزیت و مشاوره ی تخصصی طولانی در نظر می گیرد؛یک أصل پزشکی که پیش از آنکه به سود بیمار باشد به نفع متخصص ارتودنسی است .اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی درمطب تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید