چگونه بهترین متخصص ارتودنسی تهران را انتخاب کنیم؟

بهترین متخصص ارتودنسی تهران کیست؟

اگر می خواهید برای خود یا فرزندتان ارتودنسی انجام دهید، حتما مقاله ی زیر را مطالعه فرمایید!

دکتر ستاره خسروی؛ متخصص ارتودنسی در تهران و دارای بورد تخصصی و عضو هییت علمی دانشکده ی دندانپزشکی می باشد. روش‌های”انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی” را در این متن شرح داده اند:

از نظر لغوی ارتودنسی شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان.متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک در دو حیطه ی کلی درمان میکند: ناهنجاری های فک، نامرتبی دندانها

درمان ارتودنسی معمولاً از چند ماه تا چند سال طول می‌کشد. اما نتایج زیبایی و عملکردی آن تا آخر عمر باقی خواهد ماند.  یک از فاکتورهای مهم در دستیابی به نتایج ایده آل  مورد نظر و مادام ‌العمر بودن آن، انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی است. مسلماً کسی دوست ندارد زحماتش به هدر رفته و پس از مدت‌ها صرف وقت و هزینه، نتیجه ای بدست آورد که او را دلسرد و نا امید کند.

ارتودنسی

یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه درمان ارتودنسی میشود، درمانهای جانبی است. مثلا اگر شما پوسیدگی دندان داشته باشید نمیتوانید درمان ارتودنسی انجام بدهید، مگر این که دندان خود را پر کنید. عفونت لثه هم یکی از مشکلاتی است که حتما باید درمان شود. چرا که درمان ارتودنسی در صورتی موفق عمل میکند که لثه، استخوان فک و دندانها سالم باشند. اما هزینه این درمانها جدا از هزینه درمان ارتودنسی است و به آن افزوده میشود.

اگر بخواهید از روشهای مدرن تر درمان استفاده کنید احتمالا باید هزینه بیشتری بپردازید. مثلا ارتودنسی شفاف با الاینر گرانتر از براکت فلزی معمولی است. بنابراین انتخاب روش و نوع وسیله هم یکی از فاکتورهای تعیین هزینه درمان است که در جلسه مشاوره با ارتودنتیست مشخص میشود.

چرا_باید_ارتودنسی_انجام_دهم

چرا باید ارتودنسی انجام دهم؟

ارتودنسی علم و هنر درمان نامرتبی دندانها و ناهنجاری های فکی است. به بخشی از ارتودنسی که به درمان ناهنجاری های فکی در سنین رشد می پردازد، ارتوپدی فک گفته می شود.ارتوپدی فک از معجزات علم دندانپزشکی محسوب می شود.

  • یکی از سوالهای والدین این است که اگر ارتودنسی نکنیم دندان یا فک کودکمان خود به خود اصلاح می شود؟
  • پاسخ خیر است.

زمانی که متخصص ارتودنسی کودک یا نوجوان شما را نیازمند به درمان ارتودنسی ارزیابی می کند، قطعا زمان مناسب آنرا به شما توضیح می دهد.

بهتر است بدانید جهت اصلاح ناهنجاری های فکی شعار «هرچه زودتر بهتر» یک استراتژی کلی است. مخصوصا ناهنجاری های فک بالا اعم از کوچکی،تنگی یا بزرگی فک نیازمند اصلاح زودهنگام در سن زیر ۱۰ سالگی است. ناهنجاری های فکی مربوط به فک پایین مثل کوچکی یا بزرگی و جلو یا عقب بودن فک را می توان کمی دیرتر، یعنی بعد از ۱۰ سالگی شروع کرد.

در مورد مشکلات دندانی هم سن واحدی را نمی توان مشخص کرد. گاها فقط یک دندان ثنایای کودک مشکل دارد اما اثر این مشکل در سیستم دندانی-فکی کودک به حدی مهم است که باید در ۸ سالگی درمان را شروع کرد.

گاهی با وجود مقداری نامرتبی در دندانها، متخصص ارتودنسی درمان را تا سن ۱۲ سالگی و رویش تمام دندانهای دائمی و ریزش دندانهای شیری به تعویق می اندازد.

اصلاح_نامرتبی_دندانها

هدف ما از اصلاح نامرتبی دندانها و اختلالات فکی مخصوصا در سنین پایین این است که ظاهر کودک یا نوجوان بهبود یابد. شاید کودک به پدر و مادرش نگوید که از ظاهر نامناسب دندانهای خود خجالت می کشد. گاهی وجود فاصله ی غیرعادی بین دندانها یا دندانهای شدیدا بیرون زده و نامرتب باعث می شود فرد موقع لبخند، دستش را جلوی دهانش بگیرد تا کسی دندانهای او را نبیند.

اهمیت انجام ارتودنسی

 هر بار که می‌خواهید مسواک بزنید، طبیعتا به بعضی از سطوح دندان دسترسی سخت‌تری دارید و سخت‌تر می‌توانید آنها را تمیز کنید. حالا تصور کنید  علاوه بر این، دندان‌هایتان کج باشند یا هم‌ردیف نباشند. تمیز کردن دندان‌‌هایی که صاف و همراستا نیستند، خیلی سخت‌تر است. به همین علت غالبا این دندان‌ها زودتر دچار پوسیدگی می‌شوند و یا لثه اطراف آنها عفونت می‌کند. وقتی دندان‌ها خوب تمیز نشوند و پلاک نشسته بر روی آنها پاک نشود، خیلی زود پلاک سخت شده و به جرم تبدیل می‌شود. پلاک و جرم پناهگاه مناسبی برای کلونی‌سازی باکتری‌ها به شمار می‌آیند.

بنابراین باکتری‌ها به راحتی در آنها پنهان شده و از ذرات باقی مانده غذا در دهان تغذیه می‌کنند. در اثر تغذیه باکتری‌ها، اسید تولید می‌شود. بنابراین دندان‌هایی که خوب تمیز نشده‌اند، دائما در معرض اسید قرار می‌گیرند و مینای آنها از بین می‌رود. با از بین رفتن مینا که محافظ اصلی دندان است، باکتری‌ها به بخش‌های عمیق‌تر نفوذ می‌کنند و پوسیدگی و کرم‌خوردگی اتفاق می‌افتد. اما مشکل به همین جا ختم نمی‌شود.

اگر پلاک نزدیک لثه باشد، باعث تحریک بافت‌های لثه می‌شود. در نتیجه لثه ملتهب شده و ورم می‌کند. ورم کردن لثه باعث می‌شود فضای بیشتری بین دندان و لثه ایجاد شود که برای گیر کردن خرده‌ریزها و باکتری‌ها ایده‌آل است. بنابراین تخریب لثه و دندان پیش می‌رود. اگر به موقع جلوی این مشکل را نگیرید، لثه عفونی پسروی کرده و عفونت آن به استخوان فک می‌رسد و باعث تحلیل رفتن و تخریب استخوان فک می‌شود.

البته اگر بتوانید دندان‌ها را کامل تمیز کنید، چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید. اما مسئله این است که با وجود مشکلات ارتودنسی، این کار دشوارتر خواهد بود. با درمان ارتودنسی همه دندانها صاف و همراستا می‌شوند. بنابراین خیلی راحت می‌توانید همه آنها را به خوبی تمیز کرده و از باکتری‌ها پاک کنید.

ارتودنسی

مشکل دیگری که با ناهمراستایی دندان‌ها یا فک‌ها ایجاد می‌شود، مشکلات تلفظ و گفتار است. اگر دندان‌ها با ارتودنسی صاف و مرتب شوند، بسیاری از موارد نوک زبانی صحبت کردن و ادا کردن نادرست حروف برطرف می‌شود.

شاید مهمترین جذابیت درمان ارتودنسی برای بیشتر مردم، جنبه زیبایی آن باشد. طبیعتا اگر دندان‌هایتان پس و پیش باشند یا کجی و انحراف داشته باشند، لبخند زیبایی نخواهید داشت. با درمان ارتودنسی لبخندتان زیبا و جذاب می‌شود. لبخند مهمترین عنصر زیبایی در چهره است و بر برداشت اولیه دیگران از شخصیت هر فرد تاثیر دارد. همچنین با درمان ارتودنسی مشکلاتی مثل عقب‌ماندگی یا جلوزدگی چانه برطرف می‌شود و توازن به صورت بازمی‌گردد.

یکی از دلایل اهمیت درمان ارتودنسی، سلامت دندان‌ها و جلوگیری از ساییدگی و شکستگی آنهاست. مثلا فرض کنید دندان‌های جلویی بالایی‌تان، جلوزدگی (اورجت) داشته باشند. این دندان‌ها خیلی بیشتر در معرض لب‌پَر شدن و شکستن قرار دارند و هر ضربه‌ای که به صورت وارد می‌شود، یا هر بار که زمین می‌خورید، امکان صدمه دیدن آنها وجود دارد.

همچنین تماس نامناسب برخی دندان‌ها باعث می‌شود توزیع بار بین دندان‌ها یکنواخت نباشد. بنابراین لبه‌های دندان‌ها بیشتر از حد نرمال تحت فشار قرار می‌گیرند. در اثر فشار زیاد و پی در پی ممکن است بخش‌هایی از دندان ساییدگی شدید داشته یا ترک‌های ریز بردارد و مستعد شکستگی شود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

جفت نبودن دندان‌های عقبی بر هم باعث می‌شود غذا هنگام جویدن خوب له نشود و گوارش غذا با مشکل مواجه شود. این امر احتمال نفخ و دل درد را بیشتر می‌کند. همچنین اگر هنگام جویدن غذا دندان‌های جلویی به هم نرسند یعنی بیمار اپن بایت باشد، نه تنها هیچ نقشی در بریدن و پاره کردن لقمه ندارند، بلکه هنگام جویدن غذا به علت باز بودن جلوی دهان احتمال بیرون ریختن غذا بیشتر می‌شود.

بنابراین فرد مجبور است زبان خود را به دندان‌های جلویی فشار بدهد تا غذا بیرون نریزد. تکرار این کار باعث جلوزدن بیشتر دندان‌های جلویی و بدتر شدن وضعیت می‌شود. با درمان ارتودنسی همه مشکلات جویدن غذا که در اثر نامرتب بودن دندان‌ها و فک‌ها ایجاد شده است، برطرف می‌شود.

مشکلاتی مثل سردرد، درد فک، دندان درد و حتی درد گردن می‌تواند ناشی از نامرتبی دندان‌ها و فک‌ها باشد. چرا که اگر دندان‌ها مرتب و همردیف نباشند، فشار زیادی بر عضله و مفصل فک وارد می‌شود. این باعث اختلال مفصل گیجگاهی فکی و در نتیجه بروز علائم نامبرده می‌شود. با درمان ارتودنسی از به وجود آمدن این مشکلات یا پیش رفتن آنها جلوگیری می‌شود.

اثر درمان ارتودنسی در ارتقای کیفیت زندگی افراد بسیار جالب توجه است.

برای انتخاب بهترین ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی باید به موارد زیر توجه کنید.

ریتنر_ارتودنسی

ویژگی‌های بهترین متخصص ارتودنسی تهران

۱-متخصص ارتودنسی در تهران

ارتودنسی یکی از شاخه های بسیار تخصصی در علم دندانپزشکی است. ارتودنسی اولین و قدیمی ترین  تخصص ایجاد شده در علم دندانپزشکی است.متخصص ارتودنسی پس از گذراندن دوره ی ۶ ساله ی دکترای عمومی دندانپزشکی در امتحان پذیرش متخصص  بهترین نمره و رتبه را کسب نموده تا بتواند وارد دوره ی تخصصی ارتودنسی شود.دوره ی تخصصی ارتودنسی ٣ تا ۴ سال میباشد. به همین علت متخصص ارتودنسی تجربه، دانش و مهارت بیشتری، نسبت به دندانپزشک عمومی، برای درمان‌های ارتودنسی و بررسی عوارض احتمالی و برطرف کردن مشکلات پیش رو و به خصوص درمان‌های پیچیده دارد. متخصص ارتودنسی پس از پایان دوره ی تخصص، در امتحان کشوری متخصصین شرکت میکند و در صورت کسب نمره ی علمی و عملی، در مهر و کارت ویزیت خود از عبارت “دارای بورد تخصصی” استفاده میکند. فقط متخصص ارتودنسی دارای بورد تخصصی میتواند عضو هیئت علمی دانشگاه باشد.

ارتودنسی_شفاف

۲-گزینه‌ های درمانی پیشرفته و متنوع ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی تهران

امروزه روش‌های متنوع و جدیدی برای اصلاح مشکلات بایت، فاصله بین دندان‌ها، نامنظمی دندانها، نهفتگی دندانها، بیرون زدگی دندانها، بزرگی یا کوچکی فکین و دیگرمشکلات ارتودنسی وجود دارد. انتخاب روش درمانی بستگی به فاکتورهایی مانند سن، زیبایی، طول دوره درمان ارتودنسی، هزینه و ترجیح شخصی بیمار و متخصص ارتودنسی دارد.

با این حال در صورتی که به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که تنها یک روش درمانی را انجام می‌دهد، مسلماً حق انتخاب نخواهید داشت. استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته مانند اسکن دیجیتالی که نیاز به قالب‌ گیری سنتی را برطرف می‌نماید، ارتوپدی فک، لیزر، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف، ارتودنسی اینویزالاین، ارتودنسی لینگوال و سایر روش‌های پیشرفته دقت و راحتی بیشتری برای بیمار و متخصص ارتودنسی به ارمغان می‌آورد.

الاینر_شفاف

۳-هزینه انجام ارتودنسی مناسب توسط بهترین متخصص ارتودنسی تهران

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای اکثر بیماران از جمله متقاضیان درمان ارتودنسی، هزینه درمان است. پیش از انتخاب کلینیک ارتودنسی، بهتر است  از هزینه تقریبی درمان ارتودنسی اطلاع پیدا کنید تا بهتر تصمیم ‌گیری نمایید. هزینه درمان ارتودنسی بسته به مواد مورد استفاده و روش درمانی و همچنین پیچیدگی‌های درمانی متغیر است. تمام برندهای معتبر ارتودنسی در اروپا و آمریکا تولید می شوند  و محصولات وارداتی هستند.

یکی از دلائل هزینه‌بر بودن درمان ارتودنسی این مسأله میباشد. هر چند هزینه ی درمان ارتودنسی به صورت اقساطی میباشد  و در مقایسه با بسیاری درمانها که تمام هزینه یکجا دریافت میشود، ارتودنسی درمان ارزانی می باشد. هزینه ی ارتودنسی در طی۱ تا ۲ سال که برابر با طول درمان ارتودنسی است، پرداخت می شود.

۴-راحتی و آرامش در کلینیک ارتودنسی

یکی از فاکتورهای مهم برای بیماران ارتودنسی، راحتی در کلینیک است. منظور از راحتی مجموعه عواملی مانند زمان بندی نوبتها و درمان، زمان انتظار، راحتی اتاق انتظار از نظر سرمایش گرمایش و مبلمان، برخورد مناسب کارکنان، دستیابی آسان به ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی جهت پرسیدن سؤالات و سهولت دسترسی به مطب می‌باشد. بسیاری از بیماران از مراجعه به متخصص ارتودنسی که برای سؤالات آنها وقت کافی نمی‌گذارد، اجتناب می‌کنند. بیمار این حق را دارد که در جلسه ی ویزیت و تمام جلسات درمان و فالو آپ سوالات خود را متخصص ارتودنسی و کادر درمان بپرسد.

الاینر_شفاف

۵-عدم سردرگمی بیمار

 پیش از آغاز درمان ارتودنسی نیاز است بیمار اقدامات دندانپزشکی لازم روی دندانهایش مانند جرمگیری و پرکردن و عصب کشی را انجام دهد و همچنین نیاز به تهیه عکس دارد. تمام این اقدامات توسط همکاران متخصص مربوطه در مطب ارتودنسی ما انجام میشود و بیمار بین مطب های مختلف رفت و آمد نمیکند.

متخصص ارتودنسی چگونه براکت را نصب میکند؟

پس از این که بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کردید، نوبت به شروع درمان ارتودنسی میرسد.

پس از معاینه از دهان و گرفتن عکسهای لازم، برای نصب براکت آماده میشوید. در واقع آمادگی خاصی نیاز نیست چون این کار نه دردی دارد نه نیازی به بی حسی. متخصص ارتودنسی ابتدا یک نگین براکت به هر دندان اختصاص میدهد و نگین را به چسب آغشته کرده و به سطح دندان میچسباند. دور هر دندان آسیاب بزرگ عقب دهان یک حلقه فلزی پهن که به آن بند ارتودنسی میگویند انداخته میشود و در آخر سیم ارتودنسی به نگینهای براکت وصل میشود.

برای وصل نگه داشتن سیم به نگین براکت، ممکن است یک حلقه کشی کوچک به نام لیگاچور استفاده شود.

در آخر متخصص ارتودنسی بایدها و نبایدها را به شما توضیح میدهد و نحوه مراقبت از براکت را به صورت شفاهی یا بروشور، به شما میدهد و به منزل میروید.

در هر مرحله ای از درمان هر سوالی که دارید از متخصص ارتودنسی بپرسید.

عدم_سردرگمی_بیمار

ما بهترین متخصص ارتودنسی تهران را به شما معرفی میکنیم: دکتر ستاره خسروی: متخصص ارتودنسی و دارای بورد تخصصی و عضو هیات علمی دانشکده ی دندانپزشکی، به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی تهران به شما یا فرزندتان توصیه می شوند.

دکتر ستاره خسروی به علم روز ارتودنسی دنیا تسلط دارند و با استفاده از جدیدترین روشهای ارتودنسی مثل ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی اینویزالاین، ارتودنسی دیمون و… خواسته ی شما را برآورده میکنند.

مواد  و متریال ارتودنسی به کار رفته در مرکز ما  تماماً از کمپانی های معتبر اروپا و آمریکاست که در صورت علاقمندی بیمار  در جلسه ی شروع درمان ارتودنسی به وی نشان داده می شود. اگر میخواهید ارتودنسی نامرئی انجام دهید با ۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰  تماس بگیرید.

خبر خوش اینکه: ارتودنسی در مرکز تخصصی ما کاملا اقساطی است و هزینه ی آن بر أساس نوع درمان انتخاب شده و پیچیدگی  درمان و مدت زمان درمان، متفاوت است.

ارتودنسی_در_مرکز_تخصصی_

علت بازگشت نتایج درمان ارتودنسی

سوال رایج بیماران از متخصص ارتودنسی این است: آیا درمان اتودنسی دائمی است؟ آیا ممکن است درمان برگشت کند؟ درچه افرادی احتمال برگشت نتایج بیشتر است؟

بدیهی است وقتی کاری را انجام میدهیم انتظار جواب دهی داریم و کسی دوست ندارد برای کاری وقت بگذارد و نتیجه نگیرد.

اما واقعیت این است که پایداری نتایج  درمان ارتودنسی به عوامل زیادی بستگی دارد که عباتند از:

  1. انجام درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی
  2. عمل به توصیه های متخصص ارتودنسی حین درمان
  3. عمل به توصیه های متخصص ارتودنسی پس از درمان
  4. مراجعات منظم بیمار به متخصص ارتودنسی در طی درمان و پس از اتمام درمان

درمان_ارتودنسی

با توجه به موارد بالا ثبات نتایج درمان ارتودنسی یک رابطه دو طرفه بین متخصص ارتودنسی و بیمار است. همانطور که متخصص ارتودنسی تمام تمهیدات لازم را جهت حفظ نتایج به کار می برد،

بیمار موظف است پس از پایان درمان، تمام دستورات متخصص ارتودنسی را در زمینه حفظ و استفاده ی مرتب از نگهدارنده ها به کار گیرد.

نگهدارنده_های_درمان_ارتودنسی

نگهدارنده های درمان ارتودنسی به ۲ دسته ی ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک تقسیم میشوند. در مورد نگهدارنده ی ثابت ارتودنسی بیمار باید بهداشت اطراف نگهدارنده را رعایت کند و چند وقت یکبار نگهدارنده را بررسی کند تا چسب کامپوزیتی آن جدا نشده باشد. همچنین بیمار باید از ضربه زدن به سیستم نگهدارنده ی ثابت خودداری کند. هر دندانی که اتصالش با نگهدارنده ی ثابت قطع شود، امکان حرکت به موقعیت قبل از درمان را به دست می آورد.

در مورد نگهدارنده ی متحرک، متخصص ارتودنسی نحوه ی گذاشتن و برداشتن نگهدارنده، ساعات استفاده و شیوه ی رعایت بهداشت آن را به بیمار توضیح میدهد. نکته بسیار مهم این است که بیمار نباید بدون هماهنگی با متخصص ارتودنسی خود، استفاده از نگهدارنده را قطع کند.

دکتر_ستاره_خسروی_متخصص_ارتودنسی

 

ارتودنسی نامریی

امروزه متقاضیان ارتودنسی نامریی افزایش یافته اند.این روش نوین ارتودنسی از سنین نوجوانی تا میانسالی قابل کاربرد می باشد.اگر شما هم تمایل به انجام ارتودنسی نامریی در مرکز ما دارید کافیست با شماره ۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰ تماس بگیرید.

ما در این مقاله با توجه به تمام معیار ها سعی کردیم بهترین متخصص ارتودنسی  “دکتر ستاره خسروی” مولف و مترجم کتب تخصصی ارتودنسی و عضو هیات علمی دانشگاه را به شما معرفی نماییم .چون باور داریم که کار را باید به کاردان سپرد.

نمونه_کار_های_ارتودنسی-_دکتر_ستاره_خسروی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید