درمان ارتودنسی دندان نهفته توسط متخصص ارتودنسی

Table of Contents

درمان ارتودنسی دندان نهفته توسط متخصص ارتودنسی

درمان دندان نهفته بسیار مهم است. اگر دندان به طور کامل در زیر لثه بماند، اولاً دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید و ثانیاً امکان بروز عوارضی مثل آبسه یا کیست استخوان وجود دارد. اگر تنها بخشی از دندان در زیر لثه مانده باشد وضعیت بدتر هم می‌شود چرا که دائماً ذرات غذا در بین دندان و لثه گیر میکند و مسواک هم نمی‌تواند به خوبی این بخش را تمیز کند.

بنابراین احتمالاً عفونت لثه و پوسیدگی دندان اتفاق می‌افتد. ممکن است با دندان درد دندان پزشک مراجعه کنید و متوجه این مشکل شوید که در این صورت تا حدی دندان و لثه و یا حتی استخوان زیر آن آسیب دیده است. بنابراین حتماً باید نهفتگی دندان درمان شود.

بسیاری از بیماران ارتودنسی دارای دندانهایی هستند که در مخاط دهان وارد نشده یا رویش نمی یابند. رویش دندانهای بخصوصی در بعضی بیماران دارای تاخیر معنادار نسبت به زمان نرمال رویش میباشند.

شایع ترین دندان (به جز دندان عقل) که نهفته می شود دندان نیش فک بالا هست.

متخصص_ارتودنسی_ارتودنسی_دندان_نهفته

در حدود ١٠ سالگی ،اگر دندان نیش شیری لق نباشد و برجستگی دندان نیش دائمی مشاهده یا لمس نشود، می توان به نهفتگی دندانهای نیش شک کرد.به نظر می رسد نهفتگی دندانی اساس ژنتیکی دارد.

دندان نیش میتواند در مخاط سمت لب یا در کام نهفته شود.با توجه به مشکلات بالقوه که در صورت عدم درمان نهفتگی ممکن است پیش آید،تشخیص و مداخله ی زودهنگام برای جلوگیری یا کاهش عوارض ضروری است.

هنگامی که بیمار دارای نهفتگی به متخصص ارتودنسی مراجعه میکند ،متخصص ارتودنسی برای لوکالیزه کردن (تعیین موقعیت و جهت) دندان  رادیوگرافیCBCTتجویز می کند.

ارتودنسی_دندان_نهفته_متخصص_ارتودنسی_دکتر_ستاره_خسروی

بر اساس محل نهفتگی و نوع مجاورت با دندانهای کناری و سن بیمار، درمان ارتودنسی طرح ریزی می شود .بیمار دارای دندان نهفته چه ١٣ ساله باشد و چه ٣٣ ساله باید بداند که نمیتوان دندان نهفته را به حال خود رها کرد.و حتما باید برای درمان ارتودنسی مراجعه کرد ،با علم به اینکه مدت درمان ارتودنسی در این بیماران بیشتر است .زیرا هدایت دندان نهفته و جابجایی ١٠ تا ١۵ میلی متری آن ،زمان و دقت میخواهد    .

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی ، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی(دکتر ستاره خسروی،متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی گیشا تماس بگیرید، هزینه ی درمان ارتودنسی در مرکز تخصصی گیشا تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید