نقش متخصص ارتودنسی در درمان بیماران شکاف لب و کام

Table of Contents

نقش متخصص ارتودنسی در درمان بیماران شکاف لب و کام:

 از لحاظ آمار پزشکی شکاف لب وکام تقریبا یکی ازهر ٧٠٠ مورد تولد نوزاد زنده را مبتلا میکند و چهارمین نقص مادرزادی محسوب می شود.

 درمان نوزادی که با شکاف لب و کام متولد میشود بر عهده ی تیمی از متخصص هاست . متخصص ارتودنسی یکی از اعضای مهم و کلیدی در تیم درمان بیمار مبتلا به شکاف لب و کام استدیگر اغضای تیم درمان عبارتند از:متخصص جراحی فک و صورت،متخصص پروتز های دندانی ،متخصص گوش و حلق وبینی،گفتاردرمانگر،روانشناس وغیره.

بهتر است زمان بندی و توالی مراقبت ارتودنسی در این بیماران تحت نظر یک متخصص ارتودنسی انجام گیرد تا از سردرگمی والدین این بیماران و رفت و آمد بین مطب های مختلف پیشگیری شود.

مرکز_دندانپزشکی_

درمان ارتودنسی در بیماران دارای شکاف لب و کام در ٣ مقطع سنی انجام می شود:

١. ارتودنسی بدو تولد یا نوزادی: از هفته ی اول

یا دوم بعد از تولد آغاز میشود که شامل آماده سازی برای جراحی لب در نوزاد لب شکری و همچنین ترمیم کام است.

٢.ارتودنسی از ٧ تا ١٢ سالگی: در این سنین متخصص ارتودنسی تنگی فک بالا را با دستگاههای گسترش دهنده ی فک درمان می کند تا ناحیه ی شکاف آماده ی دریافت پیوند استخوان شودو سپس پیوند استخوان در ناحیه ی شکاف انجام میشود.

٣.ارتودنسی  از ١٢ سالگی تا پایان رشد: به محض آنکه تمام دندانهای دائمی رویش یافتند

متخصص ارتودنسی درمان ارتودنسی ثابت را برای بیمار شروع می کند تا دندانها و فکین بیمار جهت جراحی ارتوگناتیک (عقب بردن فک پایین و جلو آوردن فک بالا) آماده شوند.

ملاحظات مربوط به تکلم و مهارتهای ارتباطی بیمار مبتلا به شکاف لب و کام جنبه های مهمی از درمان ارتودنسی این بیماران است.همچنین جراحی های زیبایی لب و بینی آخرین مرحله ی درمان  بیماران شکاف لب و کام است؛ که متخصص ارتودنسی پس از تکمیل درمان ارتودنسی بیمار را جهت انجام این درمانهای زیبایی ارجاع می دهد.به زبان ساده یک بیمار شکاف لب و کام با ظاهر کاملا مقبولی وارد دانشگاه میشود زیرا تا آن سن درمانهایش به اتمام می زسد

توجه کنید که درمان ارتودنسی این بیماران باید نزد متخصص ارتودنسی که در حیطه ی درمان این بیماران فعالیت میکند انجام شود.

نقش متخصص ارتودنسی تهران در درمان بیماران شکاف لب و کام

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما ،دکتر ستاره خسروی ،متخصص ارتودنسی در شمال تهران ،دارای بورد تخصصی و عضو هیات علمی دانشگاه مشغول درمان این بیماران نیز هستند

اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی در مرکز تخصصی ما تماما اقساطی است

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

۰۹۳۰۳۳۳۰۸۳۶.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید