بهترین متخصص ارتودنسی

Table of Contents

بسیاری از ما مشکل ارتودنسی داریم و دندان هایمان صاف و مرتب نیستند. برای صاف و هم ردیف کردن دندانها باید درمان ارتودنسی یا سیم کشی دندان ها را انجام بدهیم اما برای انجام درمان ارتودنسی به چه کسی مراجعه کنیم؟
درمان ارتودنسی در برخی شرایط خیلی مشخص و ساده است اما گاهی اوقات وضعیت های پیچیده ای به وجود می آید. مثلا اگر روکش دندان یا ایمپلنت داشته باشید، جای دندان در دهانتان خالی باشد، مشکل بایت داشته باشید، دندان نهفته در جلوی دهان داشته باشید، کمبود فضا در فک داشته باشید و یا هر مشکل پیچیده ‌ای داشته باشید که نیاز به حرکات پیچیده دارد برنامه ریزی درمانی اهمیت زیادی پیدا می کند.

یک متخصص ارتودنسی خوب باید بتواند پیش بینی درستی از نتیجه هر مرحله از درمان داشته باشد و بداند چه زمانی و تا چه مدت از کدام وسیله ارتودنسی بهره ببرد. همچنین متخصص ارتودنسی باید بداند نیازها و شرایط بیمار چگونه است و چه روشی بهترین انتخاب برای او می باشد.
اگر متخصص ارتودنسی خوبی انتخاب نکنید ممکن است با عوارض درمان مانند تحلیل رفتن ریشه دندان و لقی دندان و یا حتی از دست دادن دندان مواجه شوید. همچنین ممکن است به نتیجه مطلوب نرسید و در نهایت دندان ها و فک ها آنطور که باید مرتب و هم راستا نشوند.‌

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

معیارهای لازم برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی به صورت زیر است: 

تخصص ارتودنسی _ اگر چه بسیاری از دندانپزشک های عمومی هم درمان ارتودنسی انجام می دهند اما بهتر است درمان ارتودنسی را نزد متخصص ارتودنسی انجام بدهید که در زمینه اصلاح مشکلات ارتودنسی و جوانب مختلف آن چند سال تحصیل کرده و آموزش دیده است.
تجربه و مهارت ارتودنسی – درمان ارتودنسی را پیش کسی انجام بدهید که حداقل چند سال است که درمان ارتودنسی انجام می دهد و تجربه زیادی در این زمینه دارد. چرا که برخی از اتفاقات را با تجربه زیاد می توان پیش بینی و پیشگیری کرد. ارتودنتیست باتجربه می‌تواند بهترین سن شروع درمان ارتودنسی برای هر بیمار را مشخص کند، احتمال بروز مشکلاتی مانند شلوغی و به هم ریختگی دندان ها در آینده را پیش بینی نماید و از بروز آن جلوگیری کند، با توجه به موقعیت فک ها اصلاحات لازم را پیش از درمان ارتودنسی یا پس از آن در نظر بگیرد و پیچیدگی‌هایی را اصلاح کند که نیاز به برنامه ‌ریزی دقیق و تجربه زیاد دارد.

روش درمانی _ اگر روش درمانی خاصی مد نظرتان است و می خواهید مثلاً حتماً با اینویزالاین یا  الاینر شفاف درمان را انجام دهید، باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که در این زمینه خاص شما کار کرده باشد. بعضی از متخصصان ارتودنسی ممکن است بعضی روش ها را انجام ندهند.

 

تجهیزات و تکنولوژی _ یکی از معیارهای انتخاب متخصص ارتودنسی  استفاده از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی ها برای انجام درمان ارتودنسی است. در دنیای امروزی دائماً تکنولوژی در حال پیشرفت است و وسیله های جدیدتر و کارآمدتری برای درمان ارتودنسی ساخته می شود تا نیازهای بیمار بهتر در آورده شود.

توجه به بیمار _ یک متخصص ارتودنسی خوب باید به حرفهای بیمار خود خوب گوش بدهد تا ببیند او دقیقاً چه می‌خواهد و چه امکاناتی در اختیار دارد. ممکن است بیمار شرایط مالی خوبی نداشته باشد تا درمان های پر هزینه آتی را پشت سر بگذارد یا ممکن است بیمار نخواهد یک یا دو سال صرف درمان نماید و یا گاهی اوقات زیبایی لبخند در طی دوران درمان ارتودنسی برای او بسیار اهمیت دارد. در نتیجه متخصص ارتودنسی باید بداند بیمار دقیقاً چه می‌خواهد و چه می تواند انجام بدهد تا برنامه ای متناسب با شرایط او بچیند و در نهایت رضایت بیمار حاصل شود.

توضیح دادن به بیمار _ متخصص ارتودنسی باید زمان کافی برای شنیدن سخنان بیمار و توضیح دادن شرایط درمان به او صرف نماید تا بیمار بداند قرار است با چه چیزی مواجه شود. یک متخصص ارتودنسی خوب باید بیمار را کاملا روشن کند که چه چیزهایی را باید رعایت کند، چه شرایطی را باید تحمل کند، چه محدودیت هایی را باید قبول کند و چه انتخاب هایی پیش رو دارد.

اگر متخصص ارتودنسی توضیحات لازم پیش از درمان را به بیمار ندهد ممکن است بیمار با مواجه شدن با این محدودیت ها ناراحت و پشیمان شده و یا توان ادامه درمان را نداشته باشد و یا با مشقت زیاد درمان را دنبال کند در نتیجه ممکن است در نهایت بیمار ناراضی و ناراحت باشد.
رضایت بیماران _ رضایت بیماران دیگر فاکتور مهمی در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی است اگر یک متخصص ارتودنسی را انتخاب کرده ‌اید، پیش از مراجعه به او ببینید سایر مراجعان و بیماران او چه نظر و تجربه ای از نتیجه درمانهایش دارند.

 

اگر می‌خواهید درمان ارتودنسی انجام بدهید حتماً یک جلسه مشاوره نزد متخصص ارتودنسی خوب داشته باشید تا ببینید نظر شان برای درمان شما چیست. به این ترتیب با داشتن نظرمتخصص ارتودنسی بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

 

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما در شمال تهران ، درمانهای تخصصی ارتودنسی، توسط بهترین متخصص ارتودنسی (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

در مطب  تخصصی ارتودنسی ما شما نگران نیستید که سوالتان بی پاسخ بماند یا شبهه و نگرانی در مورد هر بخش از ارتودنسی ذهنتان را مشغول کند ،زیرا در این مرکز ،متخصص ارتودنسی برای هر بیمار تایم ویزیت و مشاوره ی تخصصی طولانی در نظر می گیرد؛یک أصل پزشکی که پیش از آنکه به سود بیمار باشد به نفع متخصص ارتودنسی است .اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مطب تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی درمطب تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید