ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

Table of Contents

ارتودنسی نامرئی

انواع دستگاه ها و تکنیک هایی که متخصص ارتودنسی برای ردیف کردن دندانها استفاده می کند، و به راحتی در معرض دید قرار نمی گیرد،را ارتودنسی نامرئی می نامند.این روش های درمانی برای نامنظمی های خفیف و افراد بزرگسال با شرایط اجتماعی خاص توسط متخصص ارتودنسی تجویز و توصیه می شود.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

ارتودنسی :شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان.

امروزه تعداد متقاضیان درمان ارتودنسی دائماً رو به افزایش است. از آنجایی که بسیاری از افراد متقاضی  درمان ارتودنسی را بزرگسالان تشکیل می‌دهند، ظاهر دندان‌ها در دوران درمان ارتودنسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که افراد بزرگسال در موقعیت‌های مختلف اجتماعی قرار داشته و بسیاری از آنها تمایلی ندارند با ظاهر سیم ‌کشی دندان‌ها به محل کار مراجعه نمایند. به همین علت طراحی‌های مختلفی برای هر چه نا محسوس‌تر کردن سیستم براکت فلزی در ارتودنسی انجام شده است که متخصص ارتودنسی با بیان مزایا و معایب هر کدام شما را در انتخاب درست ترین متد ارتودنسی نامریی راهنمایی میکند.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی چیست؟

یکی از آخرین تکنیک های درمان ارتودنسی، ارتودنسی نامرئی است. بهتر است البته ارتودنسی نامرئی را بشناسید. ارتودنسی مرئی همان سیم کشی متداول است که از سیم و براکت ارتودسی فلزی تشکیل میشود و از دیر باز ارتودنسی تداعی کننده ی سیم و براکت فلزی است.
اما از آن جا که افراد همواره به دنبال پیشرفت هستند، دانشمندان ارتودنسی هم به دنبال ایجاد تغییرات جالب توجهی در ساختار ارتودنسی بوده و هستند.
از طرفی تعدادی از بیماران با ظاهر فلزی سیم و براکت ها مشکل دارند و تعدادی به همین دلیل از انجام ارتودنسی سرباز می زنند. لذا تکنیک های جدید ارتودنسی در پی کمک کردن به این دسته از بیماران هستند مثل :

 ۱- ارتودنسی لینگوال یا زبانی یا پشت دندانی: در این روش براکت و سیم فلزی از پشت به دندانها چسبانده میشود لذا هنگام صحبت کردن و لبخند دیده نمیشود.اما عادت کردن به آن کمی مشکل می باشد چون فضای زبان را اشغال می کند.
۲- ارتودنسی با براکت سرامیکی: این براکت ها از مواد سرامیکی سفید و شفاف ساخته میشوند. همچنین سیم هایی با لعاب سرامیکی سفید وجود دارند. مزیت این براکت ها این است که فقط از فاصله ی بسیار نزدیک دیده میشوند و نمای تقریبا نامرئی دارند.ارتودنسی سرامیکی در تمام بیماران قابل کاربرد می باشد.
۳– ارتودنسی با الاینرهای شفاف:این ارتودنسی نامرئی کاملا با ارتودنسی روتین متفاوت است و تفاوت واضح آن متحرک بودن آن است. زیرا در این روش از تعدادی پلاک متحرک شفاف جهت درمان ارتودنسی استفاده میشود و هیچگونه سیم براکتی استفاده نمیشود.

انواع روش های ارتودنسی نامرئی

  • اینوزیلاین ها وانواع پلاک های شفاف ارتودنسی
  • براکت های پشت دندانی یا ارتودنسی لینگوال
  • براکت های سرامیکی شفاف
  • ارتودنسی دیمون شفاف
  •  ریتینرها

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران

– براکت سرامیکی

استفاده همزمان از براکت سرامیکی در فک بالا و ارتودنسی فلزی در فک پایین را مشاهده نمایید.

 

 

سیستم براکت ارتودنسی سرامیکی برای بهبود زیبایی براکت معمولی ارتودنسی طراحی شده است. در این سیستم به جای نگینهای فلزی، از سرامیک شفاف یا سفید رنگ استفاده شده است. همچنین در برخی موارد به جای استفاده از سیم استیل، از سیم سفید رنگ استفاده می‌شود. استفاده از سیستم‌های خود لیگاچور که در آنها نیازی به حلقه کشی یا سیمی در نگین براکت برای نگه داشتن سیم ارتودنسی وجود ندارد نیز باعث کاهش ظاهر فلزی براکت می‌شود. همه این طراحی‌ها در مجموع باعث کاهش جلب تجوه براکت در دهان بیمار می‌شوند.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران

– مینی براکت

یکی دیگر از روش‌های کاهش جلب توجه سیستم براکت فلزی ارتودنسی ستفاده از مینی براکت است. در مینی براکت به جای استفاده از نگینهای معمولی، نگینهای کوچک‌تری استفاده می‌شود که سطح کمتری از دندان را می‌پوشانند. به این ترتیب کمتر به چشم می‌آیند.خوشبختانه این براکت ها گرچه فلزی اند اما از نمای بسیار نزدیک قابل مشاهده هستند.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران

– براکت پشت دندانی

سیستم براکت پشت دندانی درست همانند براکت معمولی است با این تفاوت که نگینهای براکت و سیم ارتودنسی به سطح پشتی دندان‌ها چسبانده می‌شوند بنابراین به هیچ وجه در معرض دید قرار ندارند. با این‌ حال تمیز کردن براکت دشوارتر بوده و همچنین تنظیم آن برای متخصص ارتودنسی سخت تر خواهد بود و زمان بیشتری خواهد برد.همچنین ممکن است تحمل کردن و تطابق با آن برای بیمار سخت باشد.میتوان گفت این سیستم طرفداران خود را در سراسر جهان از دست داده است.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران

– الاینر شفاف

یک از محبوب‌ترین روش‌های ارتودنسی نامرئی استفاده از الاینر شفاف ( شناخته‌ شده‌ ترین برند آن اینویزالاین نام دارد) است. الاینر  ارتودنسی  شفاف از جنس پلاستیک ساخته شده و به علت شفافیت به سختی در دهان دیده می‌شود. مهم‌ترین تفاوت این سیستم ارتودنسی با سایر سیستم‌ها، متحرک یا غیر ثابت بودن آن است. به این معنی که هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را از دهان خارج کرده و یا دوباره در دهان بگذارید. ویژگی غیر ثابت بودن آن، معایب(استفاده ی تمام وقت) و مزایای خاص(زیبایی وراحتی در رعایت بهداشت)  خود را دارد و در برخی شرایط توصیه شده و برای برخی افراد اصلاً توصیه نمی‌شود.

بررسی اجمالی روش انجام ارتودنسی نامرئی

  • ویزیت توسط متخصص ارتودنسی
  • تصویر برداری و اسکن سه بعدی از دندان،فک و دهان یا قالبگیری با مواد مخصوص
  • ارسال اسکن یا قالب به لابراتوار تخصصی ارتودنسی نامریی
  • بررسی عکس ها و اسکن ها توسط متخصص ارتودنسی و تجویز تعداد پلاک های مورد نیاز
  • تحویل زمان بندی شده  الاینرها توسط متخصص ارتودنسی دندان و نظارت و معاینه منظم در طول درمان و پیگیری روند حرکت دندانها تا زمان اتمام درمان

ارتودنسی نامرئی برای چه افرادی مناسب است:

تشخیص اینکه چه نوع ارتودنسی برای فرد مناسب است طی جلسه مشاوره معاینه و بررسی دقیق متخصص ارتودنسی صورت می گیرد،که اصولا در موارد زیر به انجام ارتودنسی نامرئی منجر می شود.

افرادی که فاصله بین دندانی دارند.

افرادی که بهم ریختگی دندانی دارند.

افرادی که تراکم و فشردگی دندانی دارند.

افرادی که فک بالا و فک پایین هم تراز ندارند.و یا فک بالا آنها جلو تر است.

افرادی که تمایلی به دیده شدن دستگاه ارتودنسی داخل دهان شان ندارند.

افرادی که در انتخاب زیبایی بیشتر امکان پرداخت هزینه بالاتر برایشان مقدور است.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

ویژگی های براکت سرامیکی

براکت های سرامیکی سفید و شفاف هستند،و در نمای لبخند تغییر زیادی را ایجاد نمی کند.

امکان انتخاب رنگ برای براکت های سرامیکی موجود است.

براکت های سرامیکی به نسبت الاینر ها طول درمان کمتری دارند.که با توجه میزان بهم ریختگی دندانی برای هر فرد متفاوت است،که این زمان از ۹ ماه تا ۱۸ ماه متغییر است.

بدلیل نداشتن فلز در هنگام عکس برداری و انجام اسکن برای فرد ایجاد مشکل نمی کند.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

تفاوت براکت سرامیکی با براکت فلزی:

براکت فلزی دوام و استقامت بیشتری به نسبت از براکت سرامیکی و شفاف دارند.

هزینه براکت فلزی کمتر از براکت های سرامیکی است.

از آنجایی که براکت های سرامیکی آسیب پذیر تر هستند،در صورت شکستن و بازسازی دوباره آن توسط متخصص ارتودنسی وقفه در طول درمان ایجاد می شود.

امکان تغییر رنگ برای براکت های سرامیکی زیاد است،اما براکت های فلزی تغییر رنگ نمی دهند.

براکت های فلزی سریعتر دندانها را حرکت می دهند و به نسبت براکت سرامیکی طول درمان کمتری دارند.

براکت سرامیکی به نسبت براکت فلزی به دلیل بزگتر بودن آن روی سطح دندان تمیز کزدن آن دقت بیشتری را لازم دارد.

ارتودنسی نامرئی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

طرح لبخند زیبا ماندگارترین تصویر در ذهن فرد مقابل ما هست،برای زیباتر شدن لبخند شما تیم تخصصی دندانپزشکی زیبایی دکتر گشاده رو متشکل از بهترین متخصصین دندانپزشکی تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

دکتر-ستاره-خسروی-متخصص-ارتودنسی-در-تهران

خبر خوش برای بیماران مرکز تخصصی ارتودنسی ما این است که تمام روشهای ارتودنسی نامریی در این مرکز انجام میشود.و شما با مشورت با متخصص ارتودنسی ،دکتر ستاره خسروی،عضو هیات علمی دانشگاه میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید

۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

درمان ارتودنسی در این مرکز تخصصی ارتودنسی محدود به روش سنتی نیست و شما حق انتخاب دارید.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

 

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید