چرا باید درمان ارتودنسی را نزد متخصص ارتودنسی انجام دهیم ؟

Table of Contents

درمان ارتودنسی حتما باید توسط متخصص ارتودنسی انجام شود

ارتودنسی به قدمت تاریخ!

جالب است بدانید:

از زمانهای بسیار قدیم ،دندانهای نامنظم و شلوغ و بیرون زده به عنوان یک مشکل  زیبایی برای فرد مطرح بوده است و تلاش برای تصحیح این ناهنجاری ها به ١٠٠٠ سال قبل از میلاد باز می گردد!!

نکته ی قابل توجه تر این است که، از سالیان دور کشیدن دندان برای اصلاح شلوغی شدید دندانها امری شایع به حساب می آمد.واینکه بیمار فکر کند تبلیغات ارتودنسی بدون کشیدن اساس علمی و تخصصی دارد، نا درست است.بهتر است بدانید

تعدادی از بیماران ارتودنسی شدت مشکلشان بالاست و بدون کشیدن دندان امکان درمان وجود ندارد.

درمان_ارتودنسی_متخصص_ارتودنسی_و_زیبایی

ارتودنسی،اولین تخصص دندانپزشکی در دنیا

 در سال ١٨٩٠ ارتودنسی به عنوان اولین تخصص در دنیای دندان پزشکی به جهانیان معرفی و در تاریخ ثبت شد.

پس از جنگ جهانی دوم استفاده از رادیوگرافی سفالومتری که متخصص ارتودنسی  و ارتوپدی فک را قادر میسازد موقعیت دندانها و فک ها را آنالیز کند شایع شد.

چرا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم ؟

در تمام مراحل درمان ارتودنسی ،یک متخصص نسبت به یک دندانپزشک عمومی اطلاعات بیشتری دارد ،همانطور که اشاره شد از قرن ١٩ با معرفی ارتودنسی به عنوان رشته ی تخصصی هدف آن بود که بدانیم : درمان مشکلات نامنظمی دندان و مشکلات فکی نیاز به متخصصی دارد که سالها در این رشته تحصیل کرده است.در حالیکه در دوره ی دندانپزشکی عمومی ،ارتودنسی به صورت کاملا مقدماتی و به صورت نظری آموزش داده می شود .

ارتودنسی به مفهوم کلینیکی آن ،نه تنها نیازمند به کسب دانش از تکامل دندانی است بلکه به کسب علم از مفاهیم عمومی مثل رشد جسمانی و بلوغ ،رشد فیزیولوژیک و رشد روانی-اجتماعی نیز نیاز دارد که متخصص ارتودنسی در طی دوره ی بسیار تخصصی سه تا چهار ساله تمام این معلومات را به دست می آورد.

کیفیت_درمان_ارتودنسی_متخصص_ارتودنسی

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما ،درمانهای تخصصی ارتودنسی توسط بهترین  متخصص ارتودنسی در شمال تهران(دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی و عضو هیات علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی) انجام میشود.

اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر خسروی تماس بگیرید.

درمان ارتودنسی در این مطب به صورت کاملا اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید