حرکت دندان در ارتودنسی

Table of Contents

حرکت دندان در ارتودنسی

هدف این مقاله این است که شما بدانید درمان ارتودنسی بسیار تخصصی است و حتما باید نزد متخصص ارتودنسی انجام شود نه دندانپزشک عمومی

حرکت دندان در ارتودنسی در بستر استخوان در برگیرنده ی آن انجام می شود.استخوان ها از آغاز تکامل ،بشر را مجذوب خود کرده اند.اغلب دانش انسانها در رابطه با تکامل بر اساس اکتشاف استخوان و دندان از خاک بوده است.در طول هزاران سال این ساختارهای استخوانی و دندانی حفظ شده اند.

استخوان یک ساختار دینامیک و پویا است ،یعنی مدام در حال ساخت و تحلیل است.حرکت دندان در استخوان طی درمان ارتودنسی، در اثر همین پروسه ی تحلیل و تشکیل در استخوان در برگیرنده ی دندان است.

در مجموع ،استخوانها عناصر ضروری برای حرکت دندان ها حین ارتودنسی و حفظ و نگهداری ساختار دندان در مقابل عملکردهای حفظ کننده ی حیات مثل جویدن می باشند.

انطباق مکانیکی استخوان ،اساس فیزیولوژیک ارتودنسی و ارتوپدی فک است.لذا دانش دقیق درباره ی طبیعت دینامیک استخوان ،نیازمند گذراندن دوره ی تخصصی است که متخصص ارتودنسی با گذراندن دوره ی تخصص تمام این معلومات را بدست میاورد.

حرکت_دندانها_در_ارتودنسی_متخصص_ارتودنسی

ارتودنتیستها و ارتوپد های فک استخوان را دستکاری میکنند تا به اهداف درمانی خود برسند.متابولیسم استخوان یک جنبه ی مهم از پزشکی بالینی است که در ارتودنسی و ارتوپدی مستقیما قابل کاربرد است.علت اصلی اینکه در بعضی بیماران که توسط متخصص ارتودنسی درمان نشده اند نتایج درمان برگشت میکند همین عدم آشنایی با تغییرات استخوان در برگیرنده ی دندان ،حین درمان ارتودنسی و بعد از پایان ارتودنسی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

اعمال نیروی صحیح ،برای سلامت استخوان در برگیرنده ی دندانها ضروری است.فقط متخصص ارتودنسی است که طی دوره ی ٣-۴ ساله ی تخصص این معلومات را به دست می آورد    .همانطور که برای درمان مشکل قلبی خود به متخصص قلب مراجعه میکنید ،برای درمان مشکل ارتودنسی خود به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.

 سوال بسیاری از بیماران از متخصص ارتودنسی این است که علت ماهیانه بودن ویزیت های ارتودنسی چیست؟باید بگوییم فرآیند تحلیل استخوان برای حرکت دندان نیاز به دو هفته زمان دارد و فرآیند ترمیم استخوان تحلیل یافته هم نیاز به دو هفته ی دیگر دارد.

دکتر_ستاره_خسروی_متخصص_ارتودنسی_در_تهران

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر عزیز گشاده رو ، درمانهای تخصصی ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی  و ارتوپدی فک(دکتر ستاره خسروی،متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید