باید ها و نباید ها قبل از درمان ارتودنسی

Table of Contents

باید ها و نباید ها قبل از درمان ارتودنسی

باید ها قبل از ارتودنسی:

انجام اقدامات دندانپزشکی لازم روی دندانها مثل ترمیم دندانهای پوسیده،عصب کشی، کشیدن دندانهای غیر قابل نگهداری،جرم گیری و جراحی لثه در بیماران خاصی که به جراحی های ترمیمی و تقویت و بهبود لثه نیاز دارند.

تهیه ی تمام مدارک درخواست شده توسط متخصص ارتودنسی شامل

١) رادیوگرافی ها که در دفترچه ی بیمار نوشته میشود و مشمول بیمه است

٢) فتوگرافی ها که مشمول بیمه نیست و آزاد هست،اما کم هزینه هست .بهتر است بیمار بداند از نظر علمی و قانونی تهیه ی این مستندات قبل از و بعد از درمان اجباری است.و در عین حال به سود بیمار  است ،زیرا هم تاثیرات درمان را به وضوح و قابل درک در فتوگرافها مشاهده میکند و هم اینکه در صورت بروز مشکل پس از پایان درمان مثل برگشت نتایج ،میتواند کاملا مستند به متخصص ارتودنسی مراجعه کند .

نبایدها قبل از ارتودنسی:

*از انجام درمان تخصصی ارتودنسی نزد دندانپزشک عمومی خودداری کنید.

*بدون مشورت با متخصص ارتودنسیاز کشیدن هر دندانی خودداری کنید.

*برای مرتب کردن دندانها به فکر لمینیت نباشید.

*درمان ارتودنسی را به تعویق نیندازید؛هر چه زودتر ،بهتر !

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

 

 

 

چه کسانی میتوانند درمان ارتودنسی انجام بدهند؟

همه افراد در هر سنی می‌توانند درمان ارتودنسی انجام بدهند. کودکان از سن هفت ‌سالگی که برخی از دندان‌های دائمی و برخی از دندان‌های شیری در دهانشان وجود دارد باید تحت غربالگری ارتودنسی قرار بگیرند تا در صورت نیاز درمان ارتودنسی را شروع کنند.درمان ارتودنسی اگر به موقع (در کودکی) شروع شود بسیار ساده ‌تر و کم تهاجمی‌تر است. برای این که بدانید آیا نیاز به درمان ارتودنسی دارید یا نه، باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

افرادی که مشکلات ناهمراستایی دندان‌ها دارند به این معنی که دندان‌های آنها کج و کوله است یا جلو زدگی و یا عقب ماندگی دارد یا منحرف شده است و یا افرادی که دندان‌هایشان همراستا هستند اما فکها همراستا نیستند و در نتیجه دندان‌های دو فک بر هم منطبق نیستند، باید درمان ارتودنسی انجام دهند.

برای درمان ارتودنسی باید لثه و دندان‌های سالم داشته باشید بنابراین اگر لثه و دندان‌هایتان از سلامت کامل برخوردار نیستند، باید ابتدا آنها را درمان کنید. اگر چه درمان در کودکی بهتر است اما اگر هم در آن زمان درمان ارتودنسی انجام نداده‌ اید، هیچ وقت برای این کار دیر نیست.

همه افراد فارغ از جنس و سن و نژاد توانند درمان ارتودنسی انجام بدهند. نتایج درمان ارتودنسی ماندگار و مادام ‌العمر است بنابراین هر زمانی که برای این کار اقدام کنید، از فواید آن تا آخر عمر بهره میبرید.

دکتر ستاره خسروی : متخصص ارتودنسی – عضو هیئت علمی دانشکده ی دندانپزشکی و  دارای بورد تخصصی

هزینه ی درمان ارتودنسیدر مرکز تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید