ارتودنسی دندانها حتی در سنین بالا توسط متخصص ارتودنسی

Table of Contents

ارتودنسی دندانها  حتی در سنین بالا توسط متخصص ارتودنسی

آیا شما فکر میکنید ارتودنسی تا سن خاصی امکان پذیر هست؟
باید به شما بگوییم پاسخ این سوال *خیر*هست.

ارتودنسی به عنوان قدیمی ترین تخصص علم دندانپزشکی که مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده و به صورت پیشرفته ی امروزی در آمده است در هر سنی قابل انجام است.
قطعا جزئیات و چشم اندازهای درمانی ارتودنسی در کودک ٨ ساله با فرد ۵٠ ساله متفاوت است.اما سعی ارتودنسی بر این است تا بهترین طرح درمان ممکن را در افراد سن بالا عملی کند.

علل انجام ارتودنسی در افراد سن بالا عبارتنداز :زیبایی لبخند،مرتب شدن دندانها،کمک به انجام سایر درمانهای دندانپزشکی مثل ایمپلنت، پروتز و درمانهای لثه

نوع ابزار ارتودنسی مورد استفاده در افراد سن بالا :در تعداد کمی از بیماران و با هدف ویژه ای از ارتودنسی متحرک استفاده می شود.اکثریت بیماران نیاز به ارتودنسی ثابت دارند که در صورت امکان از ارتودنسی نامرئی مانند براکت های سرامیکی و الاینرهای شفاف استفاده می شود.

لازم به ذکر است رعایت بهداشت در بیماران ارتودنسی با سن بالا لزوم بیشتری دارد.و همچنین پس از پایان درمان ارتودنسی، در استفاده از نگهدارنده های ارتودنسی تلاش بیشتری لازم است.زیرا مشکل ارتودنسی بیماران بزرگسال سالهای طولانی وجود داشته است و قطعا برای دستیابی به ثبات نتایج درمانی ارتودنسی، زمان بیشتری نسبت به افراد سن پایین لازم است.

اما این به آن معنا نیست که طول درمان ارتودنسی در افراد سن بالا بیشتر است ،بلکه سعی متخصص ارتودنسی این است که ارتودنسی در افراد سن بالا در حداقل زمان ممکن به پایان برسد.

درمان های تخصصی دندان پزشکی در مطب ما توسط بهترین متخصصین تهران و اساتید دانشگاه انجام می گیرد .

اگر میخواهید ارتودنسی نامرئی انجام دهید با مرکز تخصصی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید