ارتودنسی ثابت توسط متخصص ارتودنسی خوب درشمال تهران

Table of Contents

فیلم ارتودنسی ثابت توسط متخصص ارتودنسی خوب در شمال  تهران

ارتودنسی :شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان. اما این تعریف از ارتودنسی بسیار ساده انگارانه هست. ارتودنسی علم و هنر درمان تمام ناهنجاری های های فکی ( اعم از ارثی و اکتسابی و سندرمی )، نامرتبی دندانها و تمام مشکلات مربوط به رویش و ریزش دندانهاست.

اهمیت انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی برای حل مشکلات ارتودنسی

برای کسانی که دارای مشکلات ارتودنسی هستند و یا کسانی که برای زیبایی ظاهر و دندانهای کودکاتشان در سال های آینده نگرانند، دانستن نظرات یک متخصص ارتودنسی خوب می تواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

از آنجا که پروسه انجام ارتودنسی پروسه ای طولانی است، برای کسب نتیجه مطلوب باید به بهترین متخصص ارتودنسی در دسترس مراجعه نمود. یک متخصص ارتودنسی خوب نه تنها می تواند زیبایی و سلامت را برای شما و عزیزانتان به ارمغان بیاورد، بلکه می تواند از اتلاف وقت و هزینه شما نیز جلوگیری کند.

انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب و ماهر و یا به عبارتی بهترین متخصص ارتودنسی در میان پزشکان موجود کار چندان ساده ای نیست. برای اینکه بتوانیم شما را در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی برای حل مشکلات فکی و دندانی تان یاری کنیم، سعی داریم شاخص هایی را برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب ارائه نماییم.

یک متخصص ارتودنسی خوب همواره سعی می کند با مشاوره درست و اصولی و ارائه اطلاعاتی کامل از انواع روش ها و متدهای موجود، بیمار را در انتخاب المان های مختلف درمان ارتودنسی برای کسب بهترین نتیجه یاری کند. متخصص ارتودنسی خوب و حرفه ای با داشتن تجربه کافی و آگاهی از تجهیزات و تکنیک های روز دنیا سعی می کند بهترین درمان ارتودنسی ممکن را برای بیمار به انجام برساند.

با توجه به اینکه در انجام یک پروسه درمانی ارتودنسی عوامل مختلفی دخیلند و گاها انتخاب گزینه مناسب برای بیمار دشوار می شود، همراهی بهترین متخصص ارتودنسی برای کمک به حل مشکل بیمار اهمیتی بیش از پیش می یابد.

 در ادامه سعی می کنیم همراه با خانم دکتر ستاره خسروی، یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی، به تعدادی از متداول ترین سوالات در حوزه ارتودنسی پاسخ دهیم.

 ارتودنسی ثابت توسط متخصص ارتودنسی خوب در غرب تهران

اتخاذ بهترین روش درمانی با کمک یک متخصص ارتودنسی خوب

معمولا افراد ی که در سن بالاتر از ۱۲ سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند با استفاده از ارتودنسی ثابت تحت درمان قرار میگیرند. در این روش درمانی از سیم ها و براکت ها استفاده می شود، و دلیل اینکه در بعضی مناطق هنوز هم واژه «سیم کشی» استفاده می شود همین وجود سیم در دستگاه ارتودنسی  است.در این نوع درمان بر خلاف ارتودنسی متحرک ،بیمار نمیتواند دستگاه ارتودنسی را جابجا کند.براکت ها توسط چسب مخصوص ارتودنسی(کامپوزیت) به دندانها چسبانده می شوند.خوشبختانه امروزه سایز براکت های ارتودنسی بسیار کاهش یافته است و فقط از فاصله ی بسیار نزدیک قابل رویت هستند.ضمن اینکه انواع ارتودنسی سرامیکی، ارتودنسی شفاف ،ارتودنسی نامریی هم وجود دارند که در صورت نیاز میتوان از آنها استفاده کرد.

مناسب ترین سن درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در شمال تهران

 انجام درمان ارتودنسی محدودیت یا ممنوعیت سنی ندارد.بهتر است اولین ویزیت ارتودنسی کودک در سن هفت سالگی انجام شود.زیرا اولین دندانهای دایمی در این سن شروع به رویش میکنند.حوالی سن ۱۲ سالگی بهترین سن درمان با ارتودنسی ثابت است. زیرا در این سن تمام دنداهای شیری ریزش یافته اند و تمام دنداهای موجود در دهان دایمی هستند.اما این بدان معنا نیست که یک فرد ۲۰ یا ۴۰ ساله نمی تواند تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد.

انجام ارتودنسی تا سنین پیری نیز ممکن است. در برخی افراد مسن، ارتودنسی مقدمه انجام سایر درمان های دندانپزشکی مثل ایمپلنت، پروتز ،ترمیمی و زیبایی و جراحی لثه است. در این افراد به دلیلی اینکه دندانهای متعددی کشیده شده اند و دندانهای مجاور به سمت فضای دندانهای کشیده شده کج شده اند تنها در صورتی میتوان دندان کاشت که ابتدا با ارتودنسی دندانهای کج شده را صاف کرد.امروزه دیدن سیم و براکت ارتودنسی در دهان یک بیمار ۶۰ ساله تعجب آور نیست!

طول مدت درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در شمال تهران

باور رایج بین بیماران و پزشکان این است که میانگین زمان درمان ارتودنسی در بیماران ۲ سال است. جالب است بدانید با پیشرفت های اخیر در علم ارتودنسی ، زمان درمان ارتودنسی  به طور قابل توجهی کاهش یافته است. دیگر مشاهده بیمار ارتودنسی  که درمان آن ۸ ماهه به پایان می رسد جای تعجب ندارد. تخمین دقیق زمان درمان  ارتودنسی ممکن نیست اما تخمین تقریبی توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود و برای هر بیمار ارتودنسی  منحصر به فرد است. درتعدادی از بیماران ارتودنسی  که علاوه بر نامرتبی دندانها دارای دندانهای نهفته و یا ناهنجاری های فک می باشند، مدت درمان ارتودنسی طولانی تر از سایر بیماران است.جالب اینجاست که بیمارارتودنسی با مشاهده ی تاثیر اعجاب آور ارتودنسی بر مرتب شدن دندانهایش ،خیلی زود به ارتودنسی عادت میکند و حتی گاهی به آن وابسته میشود.گاهی بیماران از  وسایل ارتودنسی خود به عنوان دوست و رفیق همراه یاد می کنند.

ارتودنسی ثابت توسط متخصص ارتودنسی خوب در شمال تهران و غرب تهران

کشیدن دندان یا نکشیدن دندان در ارتودنسی

سوال رایج بیماران یا والدین آنها این است که آیا برای ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان هست یا نه؟در برخی بیماران ارتودنسی شدت نامرتبی دندانها به حدی زیاد است که مرتب کردن دندانها بدون کشیدن دندان (معمولا آسیای کوچک اول یا دوم) امکان پذیر نیست. نکته قابل توجه این است که فضای دندان کشیده شده کاملا پر خواهد شد و بعد از اتمام درمان ارتودنسی هیچ فضای خالی باقی نخواهد ماند. در تعدادی از بیماران ارتودنسی نیز شدت مشکل کم است و نامرتبی دندانها بدون کشیدن مرتفع می شود. گاها مشکل ارتودنسی بیمار در بینابین این دو وضعیت قرار دارد. در این موارد متخصص ارتودنسی خوب با بیمار مشورت می کند و با بیان اثرات کشیدن یا نکشیدن بر نمای لبخند، نمای صورت و برجستگی لبها، تصمیم نهایی را به بیمار واگذار می کند.

رابطه ارتودنسی و پوسیدگی دندانها

باور غلط رایج این است که ارتودنسی باعث پوسیدگی دندانها می شود. اما واقعیت این است که هیچ رابطه منفی مستقیمی بین ارتودنسی و پوسیدگی وجود ندارد. هر یک از ما اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنیم از پوسیدگی و بیماری های لثه در امان خواهیم بود. تنها تفاوت بیمار ارتودنسی با افراد عادی این است که در تمیز کردن براکت های ارتودنسی  نصب شده روی دندانها کوتاهی نکند وگرنه مسواک زدن و کشیدن نخ دندان اصول اولیه رعایت بهداشت دهان است که بر همگان یکسان است.

 ارتودنسی ثابت توسط متخصص ارتودنسی خوب در غرب تهران

بازگشت نتایج درمان در ارتودنسی

از سالهای دور تا به امروز حفظ نتایج زیبایی و عملکردی بدست آمده توسط ارتودنسی دغدغه متخصص ارتودنسی و بیماران ارتودنسی  بوده است. چه بسا بسیاری از افراد به علت ترس از بازگشت دندانها به وضعیت قبل از درمان  از ارتودنسی گریزانند. اما باید بدانیم یکی از مهم ترین تفاوت های درمانهای ارتودنسی انجام شده توسط دندانپزشکان عمومی و متخصصین ارتودنسی، مهارت حفظ نتایج درمان ارتودنسی است.

این مهارت طی دوره تخصص ارتودنسی و با مطالعه کتابهای انگلیسی زبان متعدد در زمینه ریتنشن (نگهداری درمان) بدست می آید که دندانپزشکان عمومی این دوره تخصصی را نگذرانیده اند. از این رو برای درمان ارتودنسی حتما به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.علاوه بر مهارت متخصص ارتودنسی، همت بیمارارتودنسی  نیز در این فرآیند الزامی است و بیمار موظف است توصیه های متخصص ارتودنسی را  حین و پس از درمان مو به مو اجرا کند و دستور العمل های مربوط به نحوه ی استفاده از نگهدارنده ها را رعایت کند تا همیشه از داشتن لبخند جذاب  هارمونی ایده آل روابط دندانی لذت ببرد.

نمونه کار ارتودنسی - دکتر ستاره خسروی

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید