ارتودنسی نامریی،ارتودنسی لینگوال ! کدام مناسب تر است؟

Table of Contents

ارتودنسی نامریی،ارتودنسی لینگوال ! کدام مناسب تر است؟

اگر به دنبال ارتودنسی نامریی هستید حتما این مقاله را بخوانید:

ارتودنسی لینگوال یا براکت پشت دندانی همان عملکرد براکت معمولی را دارد با این تفاوت که به سطح پشتی دندان‌ها چسبانده شده است بنابراین کارایی لازم را دارد و از طرفی اصلاً در معرض دید قرار ندارد بنابراین زیبایی لبخند را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد . اما نباید از مشکل مهم عدم دسترسی درست به براکت چشم ‌پوشی کرد.

شاید این موضوع به نظرتان خیلی مهم نرسد اما یادتان باشد باید مرتباً به ارتودنتیست مراجعه کنید تا براکت تنظیم و سفت شود. اما دسترسی ارتودنتیست به براکت پشت دندانی سخت است. از طرف دیگر خودتان هم باید دسترسی راحتی به براکت داشته باشید تا بتوانید دندان‌ها و براکت را درست تمیز کنید وگرنه خیلی زود دچار پوسیدگی دندان و عفونت لثه و بوی بد دهان می‌شوید.

به همین جهت ارتودنسی  نامرئی با براکت سرامیکی شفاف که عملکرد شبیه براکت معمولی را دارد اما علت شفافیت، جلب توجه نمی‌کند و زیبایی دندان‌ها را خراب نمیکند، گزینه بهتری به نظر می‌رسد. براکت سرامیکی را به راحتی می‌توانید تمیز کنید . ارتودنتیست دسترسی خوبی به این سیستم براکت دارد چون به سطح جلوی دندان ها چسبانده شده است. بنابراین زمان کمتری صرف نصب و تنظیم آن می‌شود.

امروزه انواع روشهای درمان ارتودنسی وجود دارد.

اگر چه هیچ اشکالی در استفاده از ارتودنسی نامریی برای بیمار بالغ وجود ندارد.اما بیمار باید محدودیت های این روشها را نیز بداند .مثلا ارتودنسی لینگوال که هنوز استفاده ی کلینیکی از آنها با مشکلاتی مواجه است و تحمل آن نیز برای بیمار مشکل است.در ارتودنسی شفاف با الاینر های شفاف هم تمام حرکات دندانی قابل انجام نیستند.و برای همه ی بیماران کارایی ندارد.

به طور خلاصه این انتظار غیر منطقی است که کسی درمان ارتودنسی انجام دهد ولی هیچ یک از اطرافیانش متوجه نشوند .آیا ممکن است ما هر اقدام زیبایی دیگری در صورت انجام دهیم و کسی متوجه نشود؟

جالب است بدانید طبق مطالعه ای که در آمریکا انجام شده است مسأله ی دیده شدن وسائل ارتودنسی بسیار کم اهمیت تَر از آن چیزی است که بیمار فکر میکند یا هراس دارد .به خصوص امروزه که سایز براکت های فلزی بسیار کوچک است.

اگر بیمار با اعتماد به نفس با دیگران رو به رو شود یک دستگاه ارتودنسی قابل دید هیچ گاه مشکلی برای او ایجاد نمی کند.فقط اگر خود بیمار برخورد خجالت زده یا تدافعی داشته باشد احتمال دارد با عکس العمل نا مناسبی از طرف برخی افراد رو به رو شود.

ارتودنسی_نامرئی_متخصص_ارتودنسی_تهران

با توجه به محدودیت های ارتودنسی لینگوال و ارتودنسی با الاینر شفاف در درمان تمام بیماران ،بهتر است بیماران ،اسیر تبلیغات نشوند و با متخصص ارتودنسی مشاوره کنند.

ما به شما که تمایل ندارید از ارتودنسی رایج در تمام دنیا که همان ارتودنسی مرئی است استفاده کنیدارتودنسی نامریی با براکت های  سرامیکی (که کاملا بی رنگ هستند )را پیشنهاد میکنیم .درمان با ارتودنسی سرامیکی نتایج بسیار رضایت بخشی داشته است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید