درمان ترکیبی ارتودنسی و جراحی فک ( همکاری تیمی متخصص ارتودنسی و متخصص جراحی فک و صورت)

Table of Contents

درمان ترکیبی ارتودنسی و جراحی  فک

همکاری تیمی متخصص ارتودنسی و متخصص جراحی فک و صورت

برای بیماری که مشکلات ارتودنسی  وی به قدری شدید است که ارتوپدی فک یا ارتودنسی ثابت معمول  به  تنهایی درمان های مناسبی نیستند ،جراحی ارتوگناتیک (ارتوسرجری)اولین و بهترین گزینه ی درمانی است.

باید توجه داشت که در این بیماران جراحی فک جایگزین  درمان ارتودنسی نمی باشد !بلکه جراحی باید به طور مناسبی با ارتودنسی و سایر درمان های دندانپزشکی توام شود تا بهترین نتایج درمانی حاصل شود.

جراحی_و_اصلاح_فک_متخصص_ارتودنسی

پیشرفت های سالیان اخیر ،انجام جراحی فک را در ترکیب با ارتودنسی برای تصحیح بسیاری از مشکلات شدید دندانی -فکی  که تا چندین سال قبل غیر قابل درمان بودند ،ممکن ساخته است.

بهتر است بدانید که در جراحی مدرن ارتوگناتیک از دسترسی داخل دهانی استفاده می شود .پس نیازی به ایجاد برش پوستی ندارد و لذا از لحاظ زیبایی صورت و احتمال باقی ماندن جای برش ،هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

امروزه درمان ترکیبی ارتودنسی _جراحی فک میتواند به صورت موفقیت آمیزی برای بیمارانی که هر نوع مشکل شدید فکی _صورتی دارند انجام شود .  حتی بیمارانی که مشکلات سندرمی دارند.

بعضی از مشکلات فکی که با ارتودنسی تنها در بچه ها درمان میشود در بزرگسالان نیاز به جراحی فک و ارتودنسی دارد.این امر لزوم ویزیت کودکان در سن ٧ سالگی توسط متخصص ارتودنسی را آشکار تَر میکند.

اکثر بیمارانی (٨٠ تا ٩٠ درصد ) که تحت پروسه ی جراحی فک قرار میگیرند از نتایج زیبایی خود رضایت طولانی مدت دارند.این بیماران اظهار میکنند که با توجه به نتایج و تجربه ای که از درمان دارند چنین درمانی را به کسان دیگری که به آن نیاز دارند  پیشنهاد می کنند.

اغلب بیماران می گویند تغییرات ایجاد شده با جراحی ،اعتماد به نفسی را که برای موفقیت لازم داشتند به آنها داده است.

البته این به آن معنا نیست که درمان جراحی هیچ جنبه ی روانی منفی ندارد.تعداد کمی از بیماران در سازگار شدن با تغییرات عمده ای که در ظاهر صورت شان اتفاق افتاده است دچار مشکل میشوند .احتمال ایجاد این مشکل در افراد مسن بیشتر استزیرا افرادی که سن بالاتری دارند سالهای طولانی با چهره ی قبلی خود زندگی کرده اند و به آن عادت کرده اند .گذشت زمان لازم است تا به چهره ی جدید خود که زیباتر شده است عادت کنند.

 

متخصص_ارتودنسی_جراحی_فک_اورجت

به طور جالبی جراحی ارتوگناتیک با میزان بالای ناراحتی و درد همراه نمی باشد.برای تسکین درد جراحی ارتوگناتیک از همان مسکنی استفاده میشود که در جراحی دندان عقل استفاده می شود.هر آنچه راجع به مدت زمان لازم برای ارتودنسی و زمان جراحی فک و عوارض و مراقبت های احتمالی ،لازم است در جلسه ی ویزیت به بیمار توضیح داده خواهد شد.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید