کاربرد مینی ایمپلنت یا مینی اسکرو توسط متخصص ارتودنسی در تهران

Table of Contents

مینی ایمپلنت یا مینی اسکرو در ارتودنسی

با پیشرفت های چشمگیر در علم ارتودنسی درمان مواردی که در سالیان نه چندان دور ناممکن به نظر میرسید تسهیل شده است.

مینی ایمپلنت یا مینی اسکرو در ارتودنسی معجزات دهه ی اخیر در دنیای ارتودنسی هستند.

از مینی ایمپلنت به عنوان جایگاه ثابت یا به اصطلاح، لنگر استفاده می‌شود تا موقعیت دندان‌های دیگر نسبت به آن تغییر کند. هنگامی که براکت به دندان‌ها وصل می‌شود و سیم ارتودنسی تنظیم می‌شود، همه دندان‌ها به صورت گروهی با هم حرکت می‌کنند اما در بسیاری شرایط لازم است موقعیت بین دندان‌ها تغییر کند.

مثلاً فاصله بین دو گروه دندان کمتر یا بیشتر شود یا این که دندانهای آسیاب بزرگی که ریشه بسیار قوی دارند لازم است حرکت کرده و جلوتر بیایند. بسیاری از تغییرات موقعیت دندان‌ها بدون اتکا به یک نقطه ثابت امکان ‌پذیر نیست. به همین علت از این جایگاه‌های ثابت به عنوان لنگرگاه استفاده می‌شود.

در حالت معمول از دندان‌های آسیاب بزرگ برای این منظور استفاده می‌شود چون ریشه ‌های محکم و قوی دارند و به راحتی حرکت نمی‌کنند. اما گاهی اوقات لازم است همین دندان‌ها هم حرکت کنند و یا جهت حرکتی که لازم داریم به سمت این دندان‌ها نیست. در این شرایط از لنگر موقتی (تاد) مینی ایمپلنت استفاده می‌شود چرا که می‌توانیم آن را در هر جای از دهان که می‌خواهیم، جایگذاری کنیم.

زمانیکه برای حرکت دادن دندان یا دندانهایی نیاز به یک نیروی کمکی باشد از این مینی ایمپلنت ها یا مینی اسکروها استفاده میشود .

مینی_ایمپبنت_یا_مینی_اسکرو_در_ارتودنسی

مثلا در مواردی که بیمار تعدادی دندان کشیده شده دارد و دستگاه ارتودنسی روی دندانهای کمی تکیه میکند ،میتوان با کمک این پیچ ها دندانهای موجود را مرتب کرد.

در واقع با کاربرد این پیچ ها، درمان ارتودنسی راحت تر و کاراتر شده است.در حدی که بعضی بیماران که در گذشته حتما باید جراحی فک میشدند امروزه میتوانند با مینی ایمپلنت ها و بدون جراحی فک درمان شوند.

با این پیچ ها میتوان دندانهای کج شده به سمت ناحیه ی بی دندان فک را ،در بهترین حالت عقب برد و موقعیت آنها را اصلاح کرد.در نتیجه ایمپلنت های بهتری کاشت.تأثیر این پیچ ها در پهن کردن فک بالا نیز شگفت انگیز است

نقش_مینی_اسکرو_در_باز_کردن_فضای_فک_در_ارتودنسی

طبق تحقیقات تقریبا تمام بیمارانی که در طی درمانشان از مینی ایمپلنت یا مینی اسکرو استفاده شده ،به حدی از آن راضی بوده اند که آنرا به سایر بیماران توصیه میکنند.

پروسه ی جایگذاری این پیچ ها در فک در عین حال که بسیار تخصصی است برای بیمار درد و ناراحتی ندارد ،اما بیمار باید توصیه های متخصص ارتودنسی در زمینه ی حفظ و نگهداری و بهاشت پیچ ها را رعایت کند.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی ، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی  تهران (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید