تجویز جراحی چانه در بیماران ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در تهران

Table of Contents

تجویز جراحی چانه در بیماران ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در تهران

همانطور که می دانید درمان ارتودنسی مشکلات دندانی را اصلاح می کند.برای تصحیح مشکل فک یا چانه نیاز به جراحی در کنار ارتودنسی است.متداولترین جراحی زیبایی فرعی در بیماران ارتودنسی جراحی چانه (جنیوپلاستی) است.

جراحی_چانه_مشکلات_فک_و_چانه

جراحی چانه شامل انواع :برجسته کردن چانه ،کاهش اندازه ی چانه در بعد افقی یا عمودی و بهبود ناقرینگی چانه می باشد.

در بیمارانی که چانه ی آنها بسیار کوچک و عقب رفته هست ،جراحی افزایش حجم چانه انجام میشود که به این منظور از مواد ایمپلنت چانه استفاده می شود.

در بیماران با چانه ی بزرگ و برجسته از جراحی کاهش اندازه ی چانه استفاده می شود.در این جراحی اندازه ی چانه از بعد افقی ،عمودی یا هر دو بعد کاهش می یابد.

در برخی بیماران کجی صورت به علت کجی فک ها نیست بلکه فقط چانه انحراف دارد .این بیماران به بهترین شکل توسط جنیوپلاستی درمان می شوند.

بیماری که جراحی چانه انجام می دهد ممکن است تا مدتی کاهش حس در ناحیه ی چانه و لب پایین داشته باشد.

جراحی چانه ممکن است برای اصلاح موقعیت فک پایین نسبت به فک بالا انجام شود. مثلاً در شرایطی که فک پایین جلو زدگی داردو دندانهای جلویی پایینی، جلوتر از دندانهای جلویی بالایی قرار می‌گیرند باید موقعیت فک پایین به عقب برگردد. یا در مواردی که فک پایین بیش از اندازه عقب ‌ماندگی دارد و یا دندان‌های بالایی خیلی جلو زده اند، با جراحی فک می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

جراحی_چانه_پروتز_چانه_ارتودنسی

برش جراحی برای جراحی چانه معمولا از داخل دهان است و بر روی صورت خط برش باقی نمی ماند .مگر اینکه وسعت جراحی خیلی زیاد باشد و نقص چانه وسیع باشد  .نکته ی مهم این است که درمان ارتودنسی بر جراحی چانه اولویت دارد،یعنی ابتدا باید خطوسط دندانها با صورت هماهنگ شود و در مرحله ی نهایی متخخص ارتودنسی بیمار را جهت جراحی چانه ارجاع می دهد.

 در این مرکز دکتر ستاره خسروی ،متخصص ارتودنسی، دارای بورد تخصصی،عضو هیات علمی دانشگاه  ،بهترین طرح درمان را به شما ارایه می دهند.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید