ارتودنسی پیشگیری یعنی چه؟

Table of Contents

ارتودنسی پیشگیری یعنی چه؟

سالهاست که شعار پیشگیری بهتر از درمان را شنیده ایم .منظور از ارتودنسی پیشگیری چیست؟

اصطلاح درست تر ارتودنسی و ارتوپدی پیشگیری است .یعنی متخصص ارتودنسی با اقدامات خاصی در زیر سن ۱۲ سال ،سن بلوغ و اتمام رشد کودک ،از انجام درمان‌های طولانی و پر هزینه و زمان بر در سنین بالاتر پیشگیری می‌کند .

فرض کنید مثلا در کودک ۷ ساله که به علت عدم رعایت بهداشت و عادات نادرست غذایی و بیماری های خاص و … یک یا تعدادی دندان شیری کشیده می‌شوند، آیا باید جای دندان‌های کشیده شده را به حال خود رها کرد؟ قطعا خیر!

زیرا کشیدن زود هنگام دندان شیری سبب می‌شود فک کوچک شود و دندان‌های جلو و پشت دندان کشیده شده ،فضا را اشغال کنند و اجازه ندهند دندان دائمی جایگزین رویش پیدا کند.اصلاح مشکلات دندانی ایجاد شده به درمان ارتودنسی ثابت در سن بعد از ١٢ سالگی نیاز دارد.اما مشکلی که در ابعاد فک ایجاد میشود به درمانهای پیچیده تَر مثل جراحی نیاز خواهد داشت.

به منظور پیشگیری از بروز مشکلات ذکر شده، متخصص ارتودنسی از فضا نگهدار ها استفاده میکند تا فضای دندان کشیده شده حفظ شود و کودک با کودکی که هیچ دندانی نکشیده اند تفاوتی نداشته باشد.

به شرطی که پس از تجویز فضا نگهدار و نصب آن ،والدین کودک را جهت ویزیت های دوره ای و نظارت و اقدامات لازم نزد متخصص ارتودنسی ببرند.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی  (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود .

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید