تاثیر سیگار بر ارتودنسی

Table of Contents

تاثیر سیگار بر ارتودنسی از نظر متخصص ارتودنسی

تقریبا همه ی ما از اثرات منفی سیگار کشیدن بر سلامت عمومی بدن و سلامت دهان و دندان مطلع هستیم ،با وجود تمام این اطلاعات باز هم سیگار انتخاب تعداد زیادی از افراد است.حال اگر همین افراد سیگاری به درمان ارتودنسی هم نیاز داشته باشند قطعا در اولین جلسه ی درمان از متخصص ارتودنسی خواهند پرسید که :آیا سیگار درمان ارتودنسی آنها را متاثر می‌کند ؟

پاسخ “بله” است! حال ببینیم تاثیر سیگار بر ارتودنسی به چه شکلهایی است؟

تاثیر زیبایی:رنگ ناشی از تنباکو می‌تواند رنگ مینای دندان‌ها را به صورت بسیار عمیقی تحت تاثیر قرار دهد که با مسواک زدن از بین نمی رود ،علاوه بر این سیگار کشیدن سبب تغییر رنگ سیم ها و براکت ها مخصوصا در ارتودنسی شفاف یا نامریی و ارتودنسی سرامیکی و حلقه های دور براکت ها می شود .

تاثیر بر مدت درمان ارتودنسی

سیگار کشیدن سبب کاهش خون رسانی تمام بافت ها از جمله دهان می شود.در هنگام ارتودنسی دندان‌ها به آرامی به موقعیت جدیدی حرکت می کنند ،این حرکت نیاز به جریان خون سالمی دارد که سیگار آن را از بین می برد.در نتیجه در افراد سیگاری حرکت دندان‌ها کند تر می شود.

تاثیر سلامتی و بهداشتی

سیگار کشیدن دهان و دندان را مستعد تجمع جرم و پلاک می‌کند ،از طرفی براکت ها و سیم های ارتودنسی نیاز به مراقبت های بهداشتی خاصی دارند.در نتیجه افراد سیگاری دو برابر بیش‌تر از افراد عادی باید برای تمیز کردن و مسواک زدن و کشیدن نخ دندان وقت بگذارند تا بلکه تاثیر نامطلوب سیگار را تا حدی جبران کنند.

ما به شدت توصیه می‌کنیم درمان ارتودنسی را دلیل قرار داده و سیگار را ترک کنید!!!

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی ، درمانهای تخصصی ارتودنسی، توسط بهترین متخصص ارتودنسی (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود .

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید