مراقبت های بعد از جراحی فک در بیماران ارتودنسی شده

Table of Contents

مراقبت های بعد از جراحی فک در بیماران ارتودنسی شده

امروزه مدت زمان بستری در بیمارستان برای جراحی ارتوگناتیک به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.بعضی از جراحی ها نیاز به بستری ندارند و مدت زمان بستری برای جراحی دو فک، یک تا دو شب است.به دلیل مرخصی زودهنگام پس ازجراحی، داشتن دسترسی تلفنی به تیم پرستاری حائز اهمیت است.

مراقبت_های_بعد_از_جراحی_فک

به طور جالبی بیماران ارتودنسی+جراحی درد زیادی تجربه نمی کنند.

به بیماران ارتودنسی +جراحی توصیه می شود که در هفته ی اول پس از جراحی رژیم غذائی نرم داشته باشند،مثل سیب زمینی ،نیمرو،ماست.

در طی دو هفته ی بعد آنها میتوانند کم کم به سمت غذاهایی بروند که نیاز به مقداری جویدن دارد،مثل گوشت تکه تکه شده.

توجه به میزان ناراحتی حین غذا خوردن میتواند یک راهنما در تنظیم سرعت پیشرفت به سمت رژیم غذائی معمول باشد. معمولا پس از شش تا هشت هفته بعد از جراحی ،بیماران میتوانند به رژیم غذائی نرمال برگردند.

این پیشرفت عملکرد میتواند توسط فیزیوتراپی فک ،از یک هفته بعد از جراحی، تسریع شود.در طی هفته ی اول به بیماران توصیه می شود که فک خود را به آرامی تا حدی که راحت باشند باز و بسته کنند.

جراحی_فک_کلینیک

در طی دو هفته ی بعدی ،٣ جلسه ده تا پانزده دقیقه ای تمرینات باز و بسته کردن و  تعدادی حرکات پیچیده تجویز میشود.از هفته ی سوم تا هشتم محدوده ی حرکت افزایش می یابد.

بعد از اینکه محدوده ی قابل قبول حرکت بدست آمد، ارتودنسی بعد از جراحی شروع می شود.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی  تهران (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

اگر میخواهید ارتودنسی نامرئی انجام دهید با مرکز تخصصی گیشا تماس بگیرید.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید