ماندگاری درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

Table of Contents

ماندگاری درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

به قول ورزشی ها ،فوتبال نود دقیقه است.دردرمان ارتودنسی نیز ،گرچه بیمار ممکن است فکر کند که با برداشتن وسائل ارتودنسی،درمان کامل شده است ولی هنوز یک مرحله ی مهم از درمان ارتودنسی باقی مانده است.باید به لثه ،استخوان و بافت های اطراف دندانی که تازه در موقعیت جدید قرار گرفته اجازه داد بازسازی شوند.

دندانپزشکی_ترمیمی_و_درمان_ارتودنسی_متخصص_ارتودنسی

نام این مرحله ،نگهداری درمان است.یعنی زیبایی و عملکرد مطلوب بدست آمده طی درمان ارتودنسی ،تداوم داشته باشد.زیرا دندانهایی که بوسیله ی ارتودنسی  و توسط متخصص ارتودنسی، از میان استخوان حرکت کرده اند تمایل دارند به موقعیت سابق خود بر گردند.لذا متخصص ارتودنسی با طرح درمان تخصصی خود میزان تمایل دندانها به برگشت به جای اولشان را کم میکند و بعد از پایان درمان ارتودنسی  نیز با نگهدارنده های اصولی و کارآمد درمان را پایدار میکند.

نگهدارنده_ارتودنسی_ریتینر_متخصص_ارتودنسی

این موضوع مهم یکی از دلایل توصیه به عدم انجام درمان ارتودنسی نزد دندانپزشک عمومی است.زیرا مقوله ی حفظ نتایج درمان، تکنیکی است که متخصص ارتودنسی طی دوره ی سه یا چهار ساله ی تخصص بدست می آورد.

نوع ابزارهای نگهدارنده ارتودنسی و مدت استفاده از آنها از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است و به فاکتورهای آناتومیکی و فیزیولوژیکی متعدد بستگی دارد که همگی زیر ذره بین متخصص ارتودنسی هستند

دو نوع کلی از نگهدارنده های ارتودنسی وجود دارد:ثابت و متحرک.نگهدارنده یا ریتینر ثابت ،تکه سیم نازکی هست که از سطح داخلی به دندانها چسبانده می شود و قابل رویت نیست .نگهدارنده متحرک معمولا شفاف و بی رنگ است و طی ساعات مشخصی از شبانه روز داخل دهان قرار گرفته و در سایر زمانها از دهان خارج می شود.

درمانهایی که طی دوره ی رشد انجام می شوند تا آخر عمر پایدار می مانند.لذا سعی کنید درمان ارتودنسی در پایین ترین سن ممکن انجام شود.اما خبر خوش این است که افرادی که در سنین بالاترنیز ارتودنسی میکنند در زمینه ی استفاده از نگهدارنده ها همکاری بیشتری میکنند.

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما ، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی  (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود

اگر میخواهید ارتودنسی نامرئی انجام دهید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی درمطب تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید