ارتودنسی شفاف چیست؟

Table of Contents

ارتودنسی شفاف چیست؟

ارتودنسی: ترکیب دو واژه ی ارتو یعنی صاف کردن و دنسی یعنی دندان است.

دستگاههای ارتودنسی  ثابت و متحرک از زمان شکل گیری رشته ی تخصصی ارتودنسی به طور مداوم تکامل یافته اند.اما سرعت این تغییرات به طور چشم گیری در سالهای اخیر زیاد شده است.مخصوصا بیمارانی که علاقمند به استفاده از دستگاههای ارتودنسی نامرئی هستند امروزه میتوانند از ارتودنسی سرامیکی و یا ارتودنسی شفاف بهره ببرند.در این مقاله  تکنیک مدرن ارتودنسی شفاف معرفی می شود:

اهمیت_درمان_ارتودنسی_برای_افراد_متخصص_ارتودنسی

الاینر شفاف:

کاربرد پلاک های متحرک شفاف در درمان ارتودنسی بالغین در دهه ی ١٩٨٠ امکان پذیر شد.از آنجا که این پلاک های متحرک شفاف دندانها را ردیف میکردند نام ردیف کننده یا همان “الاینر“به آنها داده شد.

با این الاینر ها حرکات دندانی جزئی امکان پذیر است.پس برای بیمارانی کاربرد دارد که بی نظمی خفیف دندانی دارند.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

اینویزالاین_ارتودنسی_نامرئی

اینویزالاین:

در این تکنیک جدیدتر ،حرکات دندانی بیشتری نسبت به الاینر شفاف امکان پذیر است.در این نوع از ارتودنسی نامرئی از دهان بیمار اسکن نوری یا قالبگیری سیلیکونی ویژه انجام میشود.اسکن ها یا قالب ها به شرکت اینویزالاین ارسال می شوند.و شرکت تعدادی الاینر طراحی کرده و آنها را با متخصص ارتودنسی کنترل میکند .

متخصص ارتودنسی نکات ضروری را به صورت آنلاین به آنها متذکر می شود و سپس تعدادی الاینر بر اساس شدت مشکل بیمار ساخته شده و به مطب ارسال میشود.

با استفاده از اتچمنت های همرنگ دندان ،گیر دستگاه و توانایی حرکات پیچیده ی دندانی افزایش یافته است.

نکته ی قابل ذکر این است که از آنجا که تمام انواع حرکات دندانی با اینویزالاین قابل انجام نیست در شروع ، میانه و یا انتهای درمان ممکن است به مدت کوتاهی از ارتودنسی ثابت مرئی استفاده شود   .

درمان ارتودنسی شفاف باید نزد متخصص ارتودنسی که در این زمینه تسلط دارد انجام شود. دکتر ستاره خسروی ،متخصص ارتودنسی در تهران، دارای بورد تخصصی و عضو هیات علمی دانشگاه  میباشند که در کلینیک تخصصی ارتودنسی گیشا ارتودنسی شفاف را بر روی بیماران متقاضی انجام می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید