درمان ارتودنسی در افراد با سن بالا توسط متخصص ارتودنسی در تهران

Table of Contents

درمان ارتودنسی  در افراد با سن بالا توسط متخصص ارتودنسی در تهران

سوال رایج این روزهای مطب ارتودنسی این است :آیا ارتودنسی در سن من جواب می دهد؟

 خبر خوش این است: امروزه سن بالا محدودیتی برای انجام درمان ارتودنسی و زیبا شدن صورت و لبخند نمی باشد!بیماران بالغی که متقاضی درمان ارتودنسی هستند به دو گروه کاملا متفاوت تقسیم می شوند:

متخصص_ارتودنسی_ارتودنسی_بزرگسالان

١-بالغین جوان تر: معمولا زیر ٣۵ سال که مایل به انجام ارتودنسی در سنین نوجوانی بوده اند اما به دلایلی مثل :عدم استقلال اقتصادی ،عدم دسترسی به متخصص ارتودنسی، باورهای غلط راجع به ارتودنسی و … نتوانسته اند از درمان ارتودنسی بهره ببرند.

٢-بالغین میانسال: که معمولا در دهه ی ۴٠ تا ۵٠ زندگی هستند و دچار مشکلات دیگر دندانی هستند و به درمان ارتودنسی به عنوان مقدمه یا تسهیل کننده ی  یک طرح درمان وسیع تَر مثل ایمپلنت یا پروتز دندانی ، نیاز دارند.

تا همین اواخر گروه جوان تَر ،بیشتر بیماران بالغ ارتودنسی را تشکیل میدادند.اما تقاضای درمان ارتودنسی از گروه دوم روز به روز در حال افزایش است. درمان ارتودنسی برای بالغین میانسال در طی دهه ی گذشته ،سریع الرشدترین قسمت در ارتودنسی بوده است.

مسلم است که زمان مورد نیاز برای هر درمان ارتودنسی بستگی به شدت مشکل دندانهای بیمار و مقدار جابجایی دندانی مورد نیاز دارد ،اما با دستگاههای جدید ارتودنسی سعی میشود مدت زمان درمان در افراد با سن بالاتر ، حتی الامکان ۶ ماه باشد.

هر بیماری که تحت درمان ارتودنسی قرار میگیرد باید به تمیز نگه داشتن دندانهایش توجه ویژه ای داشته باشد ،اما این موضوع در بیماران با سن بالا اهمیت بیشتری پیدا میکند. و بیماران موظفند توصیه های بهداشتی متخصص ارتودنسی را مو به مو اجرا کنند.

معاینات_توسط_متخصص_ارتودنسی

درمان ارتودنسی گاهی میتواند به بیمار بزرگسالی که دچار مشکل مفصل گیجگاهی فکی است در بهبود علائمی مانند درد و اختلال مفصلی کمک کند.از آنجا که برای این گروه سنی عدم جلب توجه دستگاه ارتودنسی بسیار مهم است ما ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی را در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی پیشنهاد میکنیم.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید