مدارک لازم جهت درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

Table of Contents

آماده سازی بیمار قبل از درمان ارتودنسی

اکنون که به انجام درمان ارتودنسی تصمیم گرفته اید، باید برای این درمان آماده شوید. آماده سازی برای درمان ارتودنسی نیازمند اقداماتی در مطب دندانپزشکی می‌باشد. ابتدا باید دهان کاملاً معاینه بشود تا وضعیت دندان‌ها و لثه بررسی شود.

پیش از درمان ارتودنسی باید لثه و دندان‌ها در وضعیت خوبی قرار داشته باشند و کاملاً سالم باشند. اگر مشخص شود پوسیدگی دندان یا عفونت لثه دارید، ابتدا باید این مشکلات را حل کنید.

برای پوسیدگی دندانبخش‌های پوسیده تراشیده و تخلیه می‌شود و سپس دندان با مواد مخصوصی پر می‌شود. اگر پوسیدگی به پالپ دندان رسیده باشد (هسته دندان که حاوی عصب ها و رگهای خونی است) احتمالاً به عصب‌ کشی نیاز دارید و پس از آن دندان باید روکش شود.

در صورتی که التهاب و عفونت لثه داشته باشید با اقدامات مختلف مانند مسواک زدن منظم، استفاده از دهان‌شویه ضد باکتری، جرم گیری، مصرف چرک خشک کن (آنتی ‌بیوتیک) و یا جراحی لثه باید این مشکل برطرف شود تا لثه برای تحمل نیروی اعمال شده در طی درمان ارتودنسی و واکنش مناسب به آن، آماده شود.

در صورتی ‌که دندانها جرم و رسوب داشته باشند، باید جرم گیری انجام شود. جرم گیری ممکن است با قلم جرم گیری دستی و یا قلم اولتراسونیک (فراصوت) انجام شود. برای جرم گیری ممکن است کمی بی ‌حسی استفاده شود تا در حین درمان کاملا راحت باشید.

اگر نگران درد براکت هستید، پیش از مراجعه به متخصص ارتودنسی برای گذاشتن براکت، می‌توانید مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن مصرف کنید.

آماده سازی بیمار قبل از درمان ارتودنسی

مدارک لازم جهت درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

انجام هر کاری مقدمات خاصی دارد ،در این مقاله با مدارک لازم جهت درمان ارتودنسی آشنا میشوید

رادیوگرافی های دندانی شامل پانورامیک:علت تهیه ی این رادیوگرافی ها عبارتنداز:ارزیابی فقدان مادرزادی دندانها،دندانهای اضافه،سلامت دندانهای دائمی ،ضربه به دندانها،تعیین سن دندانی،آنالیز فضای مورد نیاز برای جا دادن دندانها،ارزیابی تحلیل ریشه،بررسی وجود و وضعیت دندانهای عقل

رادیوگرافی سفالومتری در ارتودنسی:علل تهیه ی آن عبارتنداز:ارزیابی روابط جمجمه و فکها،ماتریکس بافت نرم،طبقه بندی الگوی صورتی،پیشگویی رشد و تکامل،مانیتور روابط اسکلتی و دندانی،جستجوی شرایط پاتولوژیک و ارزیابی تروما پس از آسیب های صورتی

فتوگرافی ارتودنسی:علل تهیه ی آن عبارتنداز:ارزیابی وضعیت کرانیوفاسیال و دندانی از نظر روابط و نسبت ها،ارزیابی نیمرخ بافت نرم و بالانس عضلانی،آنالیز نسبت های صورتی و ارزیابی تقارن،مانیتور پیشرفت درمان،ارزیابی و ثبت سریع روابط بافت های نرم و سخت،افزودن بعد رنگ به رکوردها،ثبت مراحل درمان بدون نیاز به قالبگیری،بهبود توانایى برای افراد عامه جهت مشاهده ی مشکلات و تغییرات.مزیت بزرگ این روش ،قابلیت مباحثه با والدین و بیمار درباره ی روند درمانی ارتودنسیمی باشد.

درمان های تخصصی دندان پزشکی در مطب ما توسط بهترین متخصصین تهران و اساتید دانشگاه انجام می گیرد .

هزینه ی درمان ارتودنسیدر مرکز تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید