مدت زمان معمول ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در تهران

Table of Contents

مدت زمان معمول ارتودنسی  توسط متخصص ارتودنسی در تهران

انجام هر درمانی نیاز به زمان معینی دارد مثلا تزریق بوتاکس به چند دقیقه زمان نیاز دارد،جراحی بینی به حدود یک ساعت زمان نیاز دارد ،جراحی ها و اقدامات تشخیصی خاص به چند ساعت زمان نیاز دارد.و گاها نتیجه ی یک آزمایش چند روز بعد به دستمان می رسد.تا اینجا زمان ها کوتاه و قابل پیش بینی اند ! اما ارتودنسی چطور؟

به طرز شگفت آوری ارتودنسی تنها درمان در دنیاست که به ماهها و سالها زمان نیاز دارد! فقط متخصص ارتودنسی است که به طور میانگین ٢ سال با بیمارش ارتباط دارد و فقط متخصص ارتودنسی است که گاها شاهد بزرگ شدن و بلوغ بیمار کم سن اش می باشد،به طوریکه بیمار وقتی برای ویزیت مراجعه میکند ،کودک است اما وقتی درمانش به اتمام می رسد قد کشیده و بالغ شده است.

از این حیث هیچ درمانی در علم پزشکی قابل مقایسه با ارتودنسی نیست.زیرا هیچ علم و درمانی نیست که به مانند ارتودنسی عضوی از اعضای بدن را حرکت دهد!حرکت دادن ده میلی متری دندان را با کدام اتفاق مشابه می توان مقایسه کرد؟ آیا میتوان  به مانند ارتوپدی فک جلوی رشد اندامی خاص را گرفت یا رشدش را تحریک و هدایت کرد؟آیا میتوان با وارد کردن نیروهای مشابه ارتودنسی دست، پا، چشم، ناخن را جابجا کرد؟پر واضح است خیر!

پس عجیب نیست که ارتودنسی را معجزه ی علم بدانیم!

همانطور که گفتیم اولین تفاوت ارتودنسی با درمانهای دیگر زمان بر بودن آن است،تفاوت دیگر آن است که نمیتوان زمان دقیقی برای آن تعیین کرد،پیش بینی و بیان اینکه درمان بیماری ١ سال و دو ماه و سه روز و ١ ساعت زمان میبرد ،شبیه شوخی است تا واقعیت !زیرا فاکتور های فردی و بیولوژیکی و فیزیولوژیکی متعدد از سوی بیمار و عوامل تکنیکی از سوی متخصص ارتودنسی در تعیین طول درمان موثرند.

اما علم و تجربه ی امروز ارتودنسی نشان می دهد زمان درمان ارتودنسی از شش ماه تا ٣ سال میتواند متغیر باشد.بیمارانی که نیاز به کشیدن دندان، جراحی فک، هدایت دندان نهفته دارند طول درمان بیشتری در مقایسه با سایرین دارند.

لازم به ذکر است وسائل ارتودنسی جدید به کاهش طول درمان کمک شایانی کرده اند.اما نباید فراموش کرد به دست آوردن نتیجه ی ایده آل درمانی نباید قربانی کم شدن غیر منطقی طول درمان شود.

درمان های تخصصی دندان پزشکی در مطب ما توسط بهترین متخصصین تهران و اساتید دانشگاه انجام می گیرد .

متخصص ارتودنسی در تهران: دکتر ستاره خسروی : متخصص ارتودنسی – عضو هیئت علمی دانشکده ی دندانپزشکی و  دارای بورد تخصصی

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید