توضیحات متخصص ارتودنسی در تهران در مورد عادات مکیدن انگشت و پستانک

Table of Contents

توضیحات متخصص ارتودنسی در تهران در مورد عادات مکیدن انگشت و پستانک

جالب است بدانیددرمان یا ترک عادت مکیدن غیر تغذیه ای طولانی مدت  توسط متخصص ارتودنسی انجام میشود.

یک سوال شایع والدین ازمتخصص ارتودنسیاین است:با عادت مکیدن فرزندم که به مدت طولانی ادامه یافته چه کار کنم؟

توصیه های  قابل توجهی در مورد مکیدن پستانک، انگشت(مکیدن غیر تغذیه ای) با توجه به تأثیر مضر این عادات مکیدن بر روی دندانهای در حال تکامل کودک وجود دارد.

در نوزادان و اوایل کودکی، مکیدن غیر تغذیه ای  به عنوان یک وضعیت نرمال در نظر گرفته می شود. و به هیچ عنوان نباید کودک را در این سنین از این عادت محروم کرد،زیرا ممکن است سبب مشکلات عاطفی در وی شود.در اکثر کودکان نیاز به مکیدن غیر تغذیه ای تا سن ۳ سالگی برطرف می گردد.

عادات مکیدن انگشت و پستانک

عادت مکیدن انگشت اگر ادامه پیدا کند باعث می‌شود دائماً انگشت، دندانهای جلویی بالایی را به جلو هل بدهد. در نتیجه دندانهای جلویی بالایی به سمت جلو شیب پیدا کرده و منحرف می‌شوند. جلو زدگی دندانهای جلویی باعث می‌شود لب بالا حالت جلو زدگی پیدا کند و زیبایی لبخند را خراب کند. از طرفی با این وضعیت، گاز گرفتن و جویدن غذا با دندانهای جلویی امکان ‌پذیر نیست چون دیگر این دندان‌ها بر یکدیگر تماس درستی ندارند. همچنین جلو زدگی باعث می‌شود دندان‌ها در معرض ضربه و شکستگی قرار بگیرند.

روانشناسان معتقدند کودکانی که در وراء این سن به مدت طولانی به چنین عادتی ادامه می دهند یک مشکل عاطفی یا  روانشناسی زمینه ای دارندیعنی یک علت روانشناختی باعث می شود به عادت مکیدن غیر تغذیه ای پناه آورند

عادات_مکیدن_انگشت_و_پستانک

عادات طولانی مدت میتواند دارای اثرات مضر روی تکامل دندانها باشد.میزان این تاثیرات از کودکی به کودک دیگر متفاوت است.

نکته ی مهم این است وقتی کودک را برای درمان نزد متخصص ارتودنسی میبریم ،مداخله ی درمانی را به عنوان تنبیه در نظر نگیرد.

اصول کلی که در درمان کودکان با عادت مکیدن طولانی مدت باید لحاظ شود این است که آمادگی ذهنی در ذهن کودک ایجاد شود و با جایزه تشویق شود .متخصص ارتودنسیدر صورت نیاز کودک، دستگاه ویژه ی ارتودنسی جهت ترک عادت به وی می دهد.

اگر شما پدر یا مادر فرزندی هستید که بیشتر از ٣ سال سن دارد و عادت مکیدنش را رها نمیکند ،باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی ،درمانهای تخصصی ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی  تهران(دکتر ستاره خسروی،متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی) انجام میشود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید