مقالات

اهمیت لبخند در ارتودنسی

اهمیت لبخند در ارتودنسی

از آنجا که مقوله ی لبخند و انیمیشن صورت با برقراری ارتباط و بیان احساس مرتبط است، به میزان زیادی مورد توجه بیماران و متخصص ارتودنسی هست.زیرا ممکن است لبخند یک فرد برای مخاطبش معانی و برداشت‌های متفاوتی ایجاد کند.

دایرهالمعارف لبخند سرشار از واژگانی چون لبخند کسالت بار، لبخند عبوس، زهرخند،نیش خند،پوزخند، لبخند طعنه آمیز، لبخند مرموز، لبخند همدردی، لبخند گرم و لبخند مبهم است که همه ی آنها تصویر خاصی را نشان می دهند،اما باید توجه داشت این تعاریف کاملا وابسته به طرز تفکر شخص هستند.

یک لبخند جذاب به پیروزی در انتخابات کمک می‌کند ،و یک لبخند زیبا، محصول شرکت هایی که پیام آگهی آنها در تبلیغات “look better,feel younger “هست را به فروش می رساند.یک لبخند امید بخش، نور حیات را به انسان‌های نا امید می تاباند و خلاصه اینکه لبخند و متعلقاتش بخش مهمی از دنیای ما را میسازد.

ویژگیهایی که متخصص ارتودنسی در آنالیز تشخیصی لبخند در نظر میگیرد:ارتفاع فیلتروم،ارتفاع گوشه های دهان،فاصله ی بین لبی، میزان نمایش دندان‌های ثنایا، قوس لبخند، میزان دیده شدن لثه حین لبخند،ارتفاع و عرض تاج دندانها،شکل و کانتور لثه،فرم صورت در نهایت با توجه به تمام معیارهای بالا، متخصص ارتودنسی درمان را به گونه ای طرح ریزی می‌کند که در کنار بدست آوردن روابط دندانی ایده آل، جذابیت لبخند هم حاصل شود.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی، درمانهای تخصصی ارتودنسی، توسط بهترین متخصص ارتودنسی (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *