ارتودنسی یا لمینیت ! (متخصص ارتودنسی یا متخصص زیبایی دندان!)

Table of Contents

 

متخصص_ارتودنسی_دندانپزشکی_زیبایی

لمینت دندان چیست؟

همان طور که برای زیبایی ناخن‌ها، ناخن مصنوعی بر روی آن میچسبانید، برای زیبایی دندان‌ها نیز می‌توانید پوسته سفید رنگی به نام لمینت روی دندان بچسبانید تا عیوب دندان را پنهان نماید. لمینت ممکن است از جنس سرامیک (پورسلین) و یا کامپوزیت باشد. لمینت سرامیکی در آزمایشگاه ساخته می‌شود و بر جلوی دندان چسبانده می‌شود اما لمینت کامپوزیتی نوعی  رزین کامپوزیت است که مستقیماً بر روی دندان مالیده شده و سخت می‌شود بنابراین نیاز به ساخت ترمیم در آزمایشگاه وجود ندارد.

لمینت دندان در مقابل لکه و تغییر رنگ مقاوم بوده و از نظر استحکام و مقاومت در مقابل ساییدگی و فشار نیز بسیار خوب عمل می‌کند. با لمینت کردن دندان‌ها می‌توانید مشکلاتی مانند لب پر شدگی، ترک ‌خوردگی، فاصله بین دندان‌ها، نامناسب بودن اندازه دندان و یا شکل آن و همچنین بدرنگی و لکه های دندان‌ را برطرف کنید.

درمان ارتودنسی پیش از لمینت کردن دندان‌ها

اگر دندان‌هایتان کج و نامرتب باشد، هنگام بسته بودن فکها و هنگام جویدن غذا فشار زیادی بر لبه های لمینت وارد می‌شود چون فشار به خوبی بین دندان‌ها توزیع نمی‌شود. این وضعیت باعث می‌شود لمینت لب پر شده یا بشکند و یا در اثر فشار وارد شده از سطح دندان جدا شود. بنابراین اگر دندان‌هایتان صاف و هم‌ردیف نیستند برای اینکه حین آماده سازی دندان برای لمینیت،نیاز به تراش وسیع نداشته باشند باید اول درمان ارتودنسی انجام دهید و آنها را مرتب کنید و پس از آن با لمینت دندان‌های خود را زیبا کنید .

لمینیت_دندان_دندانپزشکی_زیبایی

میزان تقاضای لمینیت:

طی چند سال اخیر ،مردم ایران مخصوصا جوانان رغبت زیادی به انجام لمینیت  سرامیکی یا کامپوزیتی دندان پیدا کرده اند.

گذشت زمان ثابت کرده است وقتی نوعی از درمان زیبایی جدید  معرفی می شود و عده ای از افراد در معرض دید تَر یا سلبریتی ها آنرا انجام می دهند ناگهان تقاضای آن درمان زیبایی در جامعه چندین برابر میشودبه گونه ای امروز هر کس تصور میکند انجام لمینیت بر همگان واجب است .

آیا لمینیت دندان معجزه میکند؟

واقعیتی که وجود دارد این است که هر درمان زیبایی برای همه ی أفراد کاربرد ندارد.و نباید افراد توقع داشته باشند انجام لمینیت دندان ،زیبایی آنها را چند برابر کند.

لمینیت دندان در چه افرادی کاربرد دارد؟

افرادی که بدشکلی (دندان کوچک ،دندان برنجی شکل و ..)یا بد رنگی دندان(دندان زرد رنگ ،فلوروزیس)  دارند به بهترین شکل توسط لمینیت  سرامیکی یا کامپوزیتی درمان می شوند.زیرا نقص موجود بر دندانهای آنها با اضافه شدن یک لایه لمینیت سرامیکی یا کامپوزیتی پوشانده میشود.

درمان نامرتبی دندان با ارتودنسی یا لمینیت؟

ارتودنسی :شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان

اولین و بهترین درمان شلوغی دندان ،ارتودنسی است و هیچ درمان زیبایی دیگر نمیتواند شلوغی دندانها را درمان کند.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

متخصص_ارتودنسی_دندانپزشکی_زیبایی_لمینیت

لمینیت از ادعا تا واقعیت

گاها عکسهای بیمارانی که نامرتبی شدید داشته و با لمینیت درمان شده اند منتشر میشوند ؛ باید توجه کرد در چنین بیمارانی حجم وسیعی از  دندانها تراش خورده که باعث آسیپ پذیر شدن  دندان و لثه ی آنها در کوتاه مدت و بلند مدت می شود.تنها در بیمارانی که نامنظمی خفیف دندانی در حد ٢ میلی متر دارند  و بد شکلی و بد رنگی دندان نیز دارند لمینیت بِه جای ارتودنسی توصیه میشود.

اگر در زمینه ی طرح درمان ارتودنسی یا لمینیت  خود دچار تردید و سردرگمی هستید با کلینیک تخصصی ارتودنسی و زیبایی  دکتر گشاده رو تماس بگیرید.

اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی  دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی در مرکز تخصصی ما  تماما اقساطی است

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما شما نگران نیستید که سوالتان بی پاسخ بماند یا شبهه و نگرانی در مورد هر بخش از ارتودنسی ذهنتان را مشغول کند ،زیرا در این مرکز ،متخصص ارتودنسی برای هر بیمار تایم ویزیت و مشاوره ی تخصصی طولانی در نظر می گیرد؛یک أصل پزشکی که پیش از آنکه به سود بیمار باشد به نفع متخصص ارتودنسی است .اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی درمطب تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید