هدف درمان ارتودنسی از نگاه متخصص ارتودنسی در تهران

Table of Contents

 هر درمان پزشکی هدف ویزه ای دنبال میکند .به طور کلی هدف درمان ارتودنسی ،بهبوداعتماد به نفس وارتقای کیفی سطح زندگی بیمار از طریق بهبود عملکرد فک و دندان و بهبودزیبایی صورت است.از این منظر نقشارتودنسی با برخی از تخصص های دیگر پزشکی مثل ارتوپدی یا جراحی پلاستیک قابل مقایسه است که در آنها ،اغلب مشکل مراجعه کننده به مطب ناشی از بیماری نیست بلکه  بیشتر ناشی از اختلالات تکاملی هست.

متخصص_ارتودنسی_کلینیک_گیشا_درمان_ارتودنسی

امروزه ارتودنسی نیز بیشتر به عنوان  نوعی سرویس سلامت جهت تامین آرامش روانی و فیزیکی در نظر گرفته می شود.اختلالات دندانی به صورتی ناتوانی ایجاد میکنند که میتواند بر سلامت جسمی و روانی فرد اثر بگذارد.این تعریف از ارتودنسی مطابق با تعریف سازمان بهداشت جهانی از  “سلامت” است.

بجز در اختلالات ژنتیکی صورت مانند شکاف لب و کام ، مشکلات ارتودنسی نباید به عنوان وضعیت پاتولوژیک یا بیماری زا در نظر گرفته شود.بنابراین هدف ارتودنسی در بسیاری موارد بهبود ظاهر دندانها و صورت به وضعیتی بهتر از نرمال یا به عبارتی  ایده آل است.

این دیدگاه جدید ،کار ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی را در تشخیص اینکه چه کسی از درمان  نفع میبرد ساده تَر میکند. د.هر فردی که تمایل به إیجاد نوعی از بهبود در زیبایی و لبخند را دارد که ارتودنسی قادر به انجام آن است ،احتمالا کاندید مناسبی برای درمان می باشد. مخصوصا اگر ظاهر  نا مناسب دندانها اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد.

هدف_درمان_ارتودنسی_متخصص_ارتودنسی

چرا باید درمان ارتودنسی انجام بدهیم؟

اگر دندان‌هایتان صاف و هم‌ردیف نباشند، زیبایی و سلامت  لثه ،دهان و دندان با مشکل مواجه می‌شود. همه ما می‌دانیم دندان‌هایی صاف و مرتب خیلی زیباتر از دندان‌های کج و کوله، جلوزده یا انحراف دار است. اما مشکل فقط این نیست. اگر دندان‌هایتان صاف و هم‌ردیف نباشند، احتمال گیر کردن ذرات غذا و در نتیجه تجمع پلاک و باکتری‌ها در لابه‌لای دندان‌ها و زیر لثه بیشتر می‌شود.

معمولاً نمی‌توانید با مسواک سطوح بین دندان‌هایی که عقب و جلو هستند را تمیز کنید. این باعث می‌شود دندان‌ها دچار پوسیدگی و کرم خوردگی شوند. از طرفی تجمع پلاک در نزدیک لثه باعث می‌شود لثه دچار التهاب و عفونت شود. عفونت لثه در صورتی که پیشروی نماید باعث تحلیل رفتن استخوان‌ها می‌شود. همچنین نامنظمی دندان‌ها باعث می‌شود فشار زیادی بر برخی از دندان‌ها وارد شده و صدمه ببینند. برای جلوگیری از این مشکلات باید درمان ارتودنسی صورت بگیرد.

اهمیت درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی با سیستم براکت یا الاینر شفاف باعث می‌شود دندان‌ها صاف و ردیف شوند ودر نتیجه خیلی راحت‌تر تمیز می‌شوند و احتمال پوسیدگی دندان و عفونت لثه کاهش می‌یابد. در صورتی ‌که دندان‌هایتان مرتب و هم‌ردیف نباشند احتمالا لمینت کردن دندان‌ها نیز توصیه نمی‌شود چون احتمال شکستن لمینت یا جدا شدن آن از دندان طبیعی به علت وارد آمدن نیروی بیش از حد بر آن، زیاد است.

پس از درمان ارتودنسی می‌توانید درمان‌های زیبایی مانند لمینت و باندینگ را نیز انجام دهید. در صورتی که یک یا چند دندان خود را از دست داده ‌اید و مدتی جای آن خالی مانده است، به مرور زمان دندان‌های مجاور به سمت آن کج شده و فضا را اشغال می‌کنند. در چنین مواردی با درمان ارتودنسیمجدداً فضا باز شده و می‌توانید بریج دندان یا ایمپلنت بگذارید و همانند گذشته به راحتی غذا بخورید.

درمان ارتودنسی باعث بهبود سلامت دهان می‌شود. همچنین در صورتی که موقعیت نادرست دندانها باعث شده تلفظ کلمات با مشکل مواجه شود، پس از درمان ارتودنسی این مشکل حل می‌شود بنابراین برای بهبود تلفظ و گفتار و همچنین جویدن غذا درمانارتودنسی به کمک شما می‌آید.

دقت بالاتر دستگاههای امروزی ارتودنسی پیش بینی نتایج درمان را محتمل تَر میکند.و متخصص ارتودنسی با اعتماد قوی به کار خودش ،به بیمار نوید روزهای زیباتر میدهد که نتیجه ی زیبا شدن لبخند و صورت است .
طبق نتایج مطالعات مربوط به ارتودنسی ،حدود دو سوم جمعیت تا حدی نامرتبی دندان دارند که آنها را در گروه نیازمند به درمان ارتودنسی قرار میدهد.این رقم بسیار بالاست و نشان میدهد تقریبا هر کس حداقل یک بار باید توسط متخصص ارتودنسی ویزیت شود.

اگر نیاز به ویزیت تخصصی توسط متخصص ارتودنسی خوب دارید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید.

در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر گشاده رو،درمانهای تخصصی ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی شمال تهران(دکتر ستاره خسروی،متخصص ارتودنسی و عضو هیات علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی) انجام میشود.

درمرکز تخصصی ارتودنسی ما شما نگران نیستید که سوالتان بی پاسخ بماند یا شبهه و نگرانی در مورد هر بخش از ارتودنسی ذهنتان را مشغول کند ،زیرا در این مرکز ،متخصص ارتودنسی برای هر بیمار تایم ویزیت و مشاوره ی تخصصی طولانی در نظر می گیرد؛یک أصل پزشکی که پیش از آنکه به سود بیمار باشد به نفع متخصص ارتودنسی است .اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید،هزینه ی درمان ارتودنسی درمطب تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید