مقالات

مراقبت های بعد از ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

مراقبت های بعد از ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

نتایجی که با درمان ارتودنسی و در طی چند ماه تا چند سال به دست می آیند بسیار شگفت انگیز و خیره کننده اند.بهتر است بدانید وقتی در روز پایان درمان ارتودنسی، ابزارآلات ارتودنسی از دندان‌های شما جدا می شود گویی دندانهای تان مانند نوزاد تازه متولد شده به مراقبت نیاز دارد و شما باید همانند نوزاد در اوایل بیش‌تر مراقبت نموده و به تدریج مراقبت های خود را کم کنید.

به علت خطر بیش‌تر بازگشت دندان‌ها به وضعیت قبل در فک پایین،در این فک نگهدارنده ی ثابت به مدت چندین سال و گاها تا پایان عمر قرار داده می شود.

برای حفظ نتایج درمانی فک بالا معمولا نگهدارنده ی متحرک یا پلاک  به بیمار تحویل داده می‌شود.زمان استفاده از پلاک حدودا ۳ سال می باشد که بسته به نوع ناهنجاری در بیماران مختلف متفاوت است.

زمان بندی و نحوه ی استفاده از پلاک طی ویزیت های دوره ای(سال اول هر ۲ ماه و پس از آن هر ۶ ماه) مشخص می گردد.اما معمولا ۶ ماه تمام وقت بوده و سپس به مدت یکسال فقط شبها و سپس زمان استفاده تحت نظر پزشک متخصص ارتودنسی کاهش می یابد.

در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی، درمانهای تخصصی ارتودنسی ، توسط بهترین متخصص ارتودنسی (دکتر ستاره خسروی، متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *