ارتباط متخصص ارتودنسی با متخصص لثه و دندانپزشکی ترمیمی

Table of Contents

ارتباط متخصص ارتودنسی با متخصص لثه و دندانپزشکی ترمیمی

امروزه درمانهای ارتودنسی فقط برای کودکان و نوجوانان انجام نمیگیرد.در طول دو دهه ی گذشته تعداد بالغینی که برای تصحیح نامرتبی دندان و بدشکلی فک به متخصص ارتودنسی مراجعه نموده اند ،افزایش یافته است.

بالغین معمولا بیماران ارتودنسی فوق العاده ای هستند،زیرا همکاری خوبی با متخصص ارتودنسی داشته ،دندانهایشان را  به طور کامل تمیز می نمایند،به موقع در جلسات ویزیت ماهانه ارتودنسی حاضر می شوند و قدرشناس تلاشهای متخصص ارتودنسی  شان هستند.

متخصص_ارتودنسی_بیماری_های_لثه_و_دندان

با این حال در بالغین مشکلاتی غیر از دندانهای نامرتب و فکین نامتناسب وجود دارد که درمان ارتودنسی آنها را بسیار ویژه و تخصصی میکند.بالغین معمولا دارای ترمیم های قدیمی شکست خورده ،فضاهای بی دندانی ،دندانهای سایش یافته ،مشکلات لثه ای، دندانهای کشیدنی و طیفی از مشکلات لثه و دندانپزشکی ترمیمی هستند.

در این بیماران طرح درمان واقع گرایانه از سوی متخصص ارتودنسی بسیار اهمیت دارد تا دندانهای سالم حفظ شوند و هر بیماری لثه و ترمیمی دندانی به بهترین شکل ،درمان شود.

در نواحی خاصی که تحلیل لثه وجود دارد یا لثه نازک است، متخصص ارتودنسی بیمار را جهت پیوند لثه ارجاع دهد.اینکار در صورت صلاحدید متخصص ارتودنسی معمولا قبل از شروع ارتودنسی انجام میشودگاهی نیز ارتفاع لثه های بیمار نا برابر است ،مقداری از این مشکل توسط ارتودنسی رفع میشود و اگر نیاز به درمان جراحی لثه باشد،متخصص ارتودنسی بعد از اتمام ارتودنسی بیمار را نزد متخصص زیبایی لثه ارجاع می دهد.

 متخصص_ارتودنسی_دندانپزشکی_ترمیمی

گاهی نیز بعضی بیماران بالغ ،دندانهای کوچک یا دندان بدشکل دارند که در اینصورت پس از پایان درمان ارتودنسی ،متخصص ارتودنسی آنها را به دندانپزشک ترمیمی و زیبایی ارجاع می دهد   .

در مطب تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی ، درمانهای تخصصی ارتودنسی از جمله ارتودنسی نامریی، توسط بهترین متخصص ارتودنسی  و ارتوپدی فک(دکتر ستاره خسروی،متخصص ارتودنسی در تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی کشور) انجام میشود.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با ما تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید