اولویت بندی درمان دندانپزشکی در بیماران ارتودنسی

Table of Contents

در حین درمان ارتودنسی ، چه درمانهای دندانپزشکی دیگر میتواند انجام گیرد؟

 از نظر لغوی ارتودنسی ،شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان، اگر شما یا فرزندتان نیاز به ارتودنسی دارید و برایتان مهم است که درمان ارتودنسی را نزد بهترین متخصص ارتودنسی انجام دهید حتما مقاله ی زیر را مطالعه فرمائید .

در بسیاری موارد سوال بیمار این است :کل دندانهای من نیاز به درمان دندانپزشکی اعم از جرم گیری،پر کردن دندان،عصب کشی،ایمپلنت و لمینیت دارند و هم نیاز به ارتودنسی دارم اما نمیدانم از کجا شروع کنم ؟اگر حین درمان ارتودنسی متوجه خرابی دندانم بشوم چه کار کنم؟

درمانهای دندانپزشکی که بهتر است قبل از ارتودنسی انجام شوند : پر کردن و عصب کشی دندان و جرمگیری حتما باید قبل از شروع ارتودنسی انجام شوند تا درمان ارتودنسی در محیط سالم دهانی و دندانی شروع شود .

اما بر خلاف باور غلطی که بین مردم وجود دارد انجام پر کردن یا عصب کشی حین ارتودنسی ممنوع نیست و ممکن است. و اینطور نیست که بیماری که ابزار آلات ارتودنسی روی دندان هایش نصب شده است ، درد دندان را تحمل کند بلکه به راحتی می تواند با هماهنگی با متخصص ارتودنسی خود ،کار های ترمیمی و عصب کشی و جرمگیری لازم را انجام دهد.

متخصص_ارتودنسی_دکتر_ستاره_خسروی

درمان های دندان پزشکی که باید بعد از ارتودنسی انجام شوند : اگر بیماری نیاز به درمان زیبایی (لمیینیت سرامیکی یا کامپوزیتی) یا ایمپلنت دندانی داشته باشد باید بداند که انجام این درمانها باید تا پس از اتمام درمان ارتودنسی به تعویق بیافتد. زیرا  دندانها حین ارتودنسی به موقعیت جدیدی حرکت میکنند و انجام هر کار زیبایی روی آنها باید در موقعیت جدید آنها انجام شود . و همینطور در مورد کاشت ایمپلنت باید گفت چون حین ارتودنسی فضاهای خالی کوچکتر یا بزرگتر می شوند و سایز آنها تغییر میکند ،

گذاشتن ایمپلنت باید پس از پایان درمان ارتودنسی یا کمی مانده به پایان درمان ارتودنسی انجام شود .

تمام اقدامات دندانپزشکی لازم قبل ازشروع درمان ارتودنسی توسط تیم تخصصی دکتر گشاده رو توسط متخصصین زیبایی ،عصب کشی و پروتز و ایمپلنت انجام میشود و نیاز نیست بیمار مدام در حالت رفت و آمد بین مطب های مختلف باشد.

بهترین_متخصص_ارتودنسی

شاید بتوان گفت همین عدم سردرگمی بیمار و هدایت صحیح او به اولویت بندی درمان هایش برگ برنده تیم تخصصی دکتر گشاده رو هست.

در مرکز تخصصی ارتودنسی ما شما نگران نیستید که سوالتان بی پاسخ بماند یا شبهه و نگرانی در مورد هر بخش از ارتودنسی ذهنتان را مشغول کند ،زیرا در این مرکز ،متخصص ارتودنسی برای هر بیمار تایم ویزیت و مشاوره ی تخصصی طولانی در نظر می گیرد؛یک أصل پزشکی که پیش از آنکه به سود بیمار باشد به نفع متخصص ارتودنسی است .

اگر میخواهید ارتودنسی نامریی انجام دهید با مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر ستاره خسروی تماس بگیرید، هزینه ی درمان ارتودنسی درمطب تخصصی دکتر ستاره خسروی تماما اقساطی است.

برای مشاوره تخصصی ارتودنسی با کلینیک دکتر ستاره خسروی  تماس بگیرید
۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید