تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی

Table of Contents

 متخصص ارتودنسی در تهران کیست؟

رشته ی دندانپزشکی بالغ بر یازده رشته ی تخصصی دارد.که دندانپزشک پس از دوره ی شش ساله ی عمومی میتواند در آزمون پذیرش متخصص شرکت کرده و بر اساس نتایج آن  در یکی از این تخصص ها تحصیل کند. در بین رشته های تخصصی دندانپزشکی اولین و قدیمیترین تخصص ایجاد شده ارتودنسی میباشد،که اوایل قرن بیستم به صورت یک رشته تخصصی در دندانپزشکی به دنیا معرفی شد.

ارتودنسی :شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان

متخصص_ارتودنسی

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی

متخصصین ارتودنسی دندانپزشکانی هستند که دوره ۶ ساله دندانپزشکی عمومی را با موفقیت گذرانیده اند  و پس از آن  در امتحان تخصصی (دستیاری) بالاترین رتبه و نمره را کسب نموده اند تا بتوانند دوره ی تخصصی ارتودنسی را بگذرانند،و بعد از گذراندن دوره  ۳-۴ ساله تخصصی فارغ التحصیل می شوند.

بعد از این دوره متخصصین فارغ التحصیل در آزمون کشوری  «بورد_تخصصی» شرکت میکنند .به متخصصی که در آزمون نظری و عملی بورد نمره قبولی را کسب کرده باشد  مدرک دانشنامه (بورد) می دهند. و متخصصی میتواند از عبارت دارای بورد تخصصی استفاده نماید که نمره ی قبولی را در این امتحان کسب نماید. متخصصینی که مدرک بورد دارند و شرایط علمی بالایی دارند عضو هیئت علمی  دانشگاه میشوند.

دکتر ستاره خسروی در مرکز تخصصی ارتودنسی از جدید ترین تکنولوژی های ارتودنسی دنیااستفاده می کند.اگر میخواهیدارتودنسی نامریی انجام دهید با ۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰ تماس بگیرید.

از آنجا که هر عملی که به عنوان درمان بر روی انسانها انجام میگیرد نیازمند علم مدرن و هنر  و تسلط پزشک میباشد  أکیدا توصیه میکنیم  درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی انجام گیرد. افراد متخصص روی مهر ،کارت ویزیت و سر نسخه خود عبارت “متخصص ارتودنسی ” را ذکر می نمایند .توجه داشته باشید که صرفا درج عبارت” ارتودنسی” به معنای متخصص ارتودنسی نمی باشد.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی

هنر درمان در دندانپزشکی طی ٢٠ سال گذشته به شدت دستخوش تغییر و تحول بوده است چرا که متخصصان به دنبال آن بوده اند که اطمینان یابند درمانی که برای بیمار انجام می دهند بهترین درمان است.

علم ارتودنسی در سالیان اخیر به طرز حیرت آوری پیشرفت نموده و تکنیکهای معجزه آسایی در دسترس متخصص ارتودنسی و به طبع آن بیماران قرارگرفته است .ارتوپدی فک،ارتودنسی شفاف،ارتودنسی نامریی،ارتودنسی دیمون ،ارتودنسی لینگوال ،ارتودنسی سرامیکی،ارتودنسی فانکشنال مدرن مثالهایی از پیشرفتهای ارتودنسی در ساهای اخیرند.

کلینیک_تخصصی_دندانپزشکی_گیشا_بهترین_دندانپزشک_تهران

دکتر ستاره خسروی متخصص ارتودنسی ،دارای بورد تخصصی  هستند و عضو هیئت علمی دانشکده  دندانپزشکی میباشند.

اگر مشکل نامرتبی دندانها و ناهنجاری فکی داریدبرای ارتقاء احساس رضایت اجتماعی و کیفیت زندگی و ویزیت و مشاوره تخصصی ارتودنسی در مرکز ارتودنسی  دکتر ستاره خسروی  با ۰۹۳۸۰۰۰۵۵۹۰ تماس بگیرید.

دکتر ستاره خسروی

 

ارتودنسی  در مرکز ارتودنسی ما با هزینه مناسب و بصورت اقساطی انجام میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ما را دنبال کنید